banner461
banner195

AK Parti İl Başkanı Tanrıver : Davutoğlu’nun Yönetiminde bu kutlu ve büyük yürüyüş, yeni ufuklara ulaşmaya devam edecektir

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, 2001 yılında Türk Milletinin umudu olarak doğan AK Parti’nin her alanda Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınma yarışında dünya devleri arasında yer alması için ciddi çalışmalar yapıldığını belirterek, bundan sonraki süreçte de hedeflere ulaşılmada ilerleyişinin devam edeceğini ifade etti.

AK Parti İl Başkanı Tanrıver : Davutoğlu’nun Yönetiminde bu kutlu ve büyük yürüyüş, yeni ufuklara ulaşmaya devam edecektir
23 Ağustos 2014 Cumartesi 23:58

banner143
AK Parti Nevşehir  İl Başkanı Tanrıver Davutoğlu'nun AK Parti Genel Başkan adayı gösterilmesi
İlgili Galeriye Git
banner134

 AK PARTİ İL BAŞKANI MEHMET ALİ TANRIVER;

“AHMET DAVUTOĞLU’NUN YÖNETİMİNDE BU KUTLU VE BÜYÜK YÜRÜYÜŞ, YENİ UFUKLARA ULAŞMAYA DEVAM EDECEKTİR

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, 2001 yılında Türk Milletinin umudu olarak doğan AK Parti’nin her alanda Türkiye’nin gelişmesi ve kalkınma yarışında dünya devleri arasında yer alması için ciddi çalışmalar yapıldığını belirterek, bundan sonraki süreçte de hedeflere ulaşılmada ilerleyişinin devam edeceğini ifade etti.

Tanrıver, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın rehberliğinde ve genel başkan adayımız, mevcut Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun yönetiminde bu kutlu ve büyük yürüyüş yeni aşamalara, yeni ufuklara ulaşmaya devam edecektir” dedi.

AK Parti Nevşehir İl binasında basın toplantısı düzenleyen AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, 27 Ağustos’da gerçekleştirilecek AK Parti 1. Olağanüstü Büyük Kongresine ilişkin olarak bilgiler verdi.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Salih Açıkgöz, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Rauf Yanar, Belediye Başkanları, İlçe Başkanları ve bazı yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan Tanrıver; “ Milletin partisi, birliğin adresi olan AK Partimiz 27 Ağustos’ta Ankara’da 1.Olağanüstü Büyük Kongresi’ni yapacaktır. Partimiz bu kongreyle yeni genel başkanını seçecektir. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Ağustos günü açıkladığı gibi, kongremizde genel başkan adayımız Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’dur.Olağanüstü Kongremiz’de, tarihimizde ilk defa milletin doğrudan seçtiği cumhurbaşkanı olan genel başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı bayrak yarışında emanet yeni ellere teslim edilecektir. 27 Ağustos’ta liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın koyduğu ilkeler, açtığı yol ve inşa ettiği hizmet yolunda yeni bir sayfa açılacaktır.”dedi.

2001’de krizler içerisinde bir ülke teslim alındığını anımsatan Tanrıver daha sonra konuşmasını şöyle sürdürdü; “AK Parti milletin umudu olarak doğdu. Partimizi 2001’de kurduğumuzda ülkemiz her alanda mahrumiyetler ve krizler içindeydi. Milletimiz yokluklara, yolsuzluklara, yoksunluklara mahkum edilmişti. Biz milletin bize verdiği güç ile her bir soruna el attık. Bugüne dek başkalarının “yapılamaz” dediği bir çok büyük icraati gerçekleştirdik. Hayalleri gerçek yaptık. Ülkemizin çehresini değiştirdik.Ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma kadar her alanda yeni bir kalkınma hamlesi başlattık. Üretim arttı, ihracatta rekorlar kırıldı. Yıllardır bitirilemeyen projeler bitti. Ekonomimiz büyüdü. Türkiye ilklerle tanıştı. Ulaşımdan sağlığa, eğitimden sosyal desteklere kadar her alanda milletimizin refahını yükselttik. AK Parti olarak siyaseti güçlendirdik ve itibar kazandırdık.  Demokrasinin  önündeki engellerikaldırdık. İnsan hakları ve özgürlükleri genişlettik.  Üstünlerin hukukundan,  hukukun üstünlüğüne geçtik. Çözüm süreciyle,  kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi perçinledik. Güven ve istikrar  ortamını koruduk. Dünyada ülkemizi saygın, etkili ve güçlü bir konuma getirdik. Artık Türkiye yardım alan değil, yardım veren bir ülkedir. Türkiye bugündünyanın her yerinde mazlum ve mağdurun yanındadır. Demokrasi, refah ve açıklık ilkelerimizle model olduk. Bu 12 yılda bize karşı birçok kumpaslar kuruldu, engeller çıkarıldı, darbe teşebbüsleri oldu. Biz, milletimizin gücüne dayanarak bütün bu girişimleri bozguna uğrattık. Demokrasimizi güçlendirmeye, her türlü vesayeti kaldırmaya, hak ve özgürlükleri genişletmeye sürekli devam ettik. Milletimizin bize verdiği emaneti asla yere düşürmedik.”

AK Parti hükümetleri döneminde yapılanlarla asla yetinmediklerine vurgu yapan Tanrıver konuşmasını daha sonra şöyle sürdürdü; “Bizler AK Parti olarak,  bugüne dek demokraside, ekonomide, belediyecilikte, dış politikada yaptıklarımızla asla yetinmiyoruz. Bizim davamız milletimize layık olduğu demokrasiyi, refahı, gücü ve dünyada saygınlığı kazandırmaktır. Bunun için Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 için büyük hedefler koyduk. O ufka doğru bütün sevdamızla, gücümüzle, gayretimizle yürüyoruz. AK Parti herhangi bir parti değildir. Partimiz milletin bağrından çıkmıştır. Bizim partimiz “ben” demeden “biz” diyenlerin, “partimiz” demeden “milletimiz” diyenlerin partisidir. Millete hizmeti aşk ile sevda ile benimseyenlerin; durmadan çalışanların, birliği, kardeşliği bayrak yapanların partisidir.İşte bu yüzden milletimiz, 2002’den beri girdiğimiz her seçimde bize her seferinde daha büyük oranlarda destek vermiştir. Milletimiz gerek ülke yönetiminde,gerekse belediyelerde bize olan güvenini sürekli göstermiştir. Bizim çabamız, bu büyük güvene daha çok çalışarak, daha yeni işler yaparak layık olmaya çalışmaktır. Hep daha iyiyi, daha güzeli ve daha doğruyu aramaktır. Asla yorulmayarak, durmayarak, yılmayarak Türkiye’yi bir dünya gücü haline getirmektir.”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçimi ile birlikte yeni Türkiye’nin kapılarının açıldığına dikkat çeken AK Parti Nevşehir İl  Başkanı Mehmet Ali Tanrıver “Başbakanımız ve Genel Başkanımızın 10 Ağustos’ta Cumhurbaşkanı seçilmesi ile Yeni Türkiye’nin kapıları ardına kadar açılmıştır.27 Ağustos’ta yapacağımız 1.Olağanüstü Büyük Kongremiz ile Yeni Türkiye yolunda yeni bir aşama başlayacaktır.Türkiye, bu yeni dönemde daha yüksek irtifalara daha büyük bir hızla yükselecektir.Türkiye güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük bir azimle yürüyecektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın rehberliğinde ve genel başkan adayımız, mevcut Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun yönetiminde bu kutlu ve büyük yürüyüş yeni aşamalara, yeni ufuklara ulaşmaya devam edecektir. AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir. AK Parti; birliğiyle, beraberliğiyle, davasıyla, sevdasıyla ve aziz milletiyle bu yolda yürümeye devam edecektir. 1.Olağanüstü Büyük Kongremizin partimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”diye konuştu.

 

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ziya büzdürür - 4 yıl önce
sizler cok süper adamlarsınız siz olmasanız memleketimiz bitmiş durumdaydı allah yarrrrrrrrrrr ve yardımınız olsun
Avatar
kozakli - 4 yıl önce
Sn il baskanimiz temiz insan allah yardimcisi olsun ama sn milletvekillerimiz hep ankarada kaliyorlar neden kapanan belediyelerin dertleriyle sikintilariyla ilgilenmiyorlar kozakli nevsehire bagli bi ilce degilmi yoksa kac defa gelmisler kozaklinin kalecik kanlica karasenir belekli imran dortyol koylerine kac gun ama mhp genel baskani helal olsun boburlenmeden yilda 3defa geliyor akp bundan kayip etti kozaklida cok degerlide bir mhpli belediye baskanimiz var allah yardim etsin yolunu acik etsin
Avatar
rasim - 4 yıl önce
Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Dikenli yolları bir bir geçtiniz hedef 2023