banner461
banner195

Ak Parti İl Başkanı Tanrıver’den Mekke’nin Fethi Ve Miladi 2016 Yılı Mesajı

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Tanrıver, Mekke'nin fethini kutladı ve miladi 2016 yılının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Ak Parti İl Başkanı Tanrıver’den Mekke’nin Fethi Ve Miladi 2016 Yılı Mesajı
30 Aralık 2015 Çarşamba 13:08

banner143
banner134
 AK Parti Nevşehir İl Başkanı Tanrıver, Mekke'nin fethini kutladı ve miladi 2016 yılının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Mekke'nin fethinin yıldönümü ve miladi 2016 yılı başlangıcı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver,  "Mekke’ninFethi’nin yıldönümü mübarek olsun. Cenabı-ı Allah Müslümanlara nice fetihler nasip etsin. Mekke şehri, Peygamber Efendimiz tarafından 1 Ocak 630 tarihinde fethedilmiştir. Bu fetih öyle anlamlıdır ki, Müslümanlar zorla çıkarıldıkları Mekke’yi hiç silah kullanmadan, bir damla kan akıtmadan 8 yıl aradan sonra teslim almışlardır. Fethin bu kadar kolay olmasının sebebi Allah Rasûlü'nün ve Müslümanların insanların gönlünü fethetmesidir. Müslümanlar zulme uğrasa da, sıkıntıya düşse de mazlumların yardımcısı Hz. Allah’tır. Bizlerde böyle inanıyoruz."

Miladi 2015 yılının Ak Parti İl ve İlçe teşkilatları olarak seçimlerle ve başarılarla dolu çalışmalarla geçtiğine ve2016 yılının ise yatırımlar ve Nevşehir'e yapılacak hizmetler ile geçirilecek bir yıl olmasını temenni eden Tanrıver; “Son günlerini idrak ettiğimiz miladi 2015 yılı acısıyla tatlısıyla sona eriyor. Bu günler geride bıraktığımız yılın muhasebesi için bir fırsat olarak değerlendirilmelidir.Bu günlerde 365 günün kaybını ve kazancını gözden geçirmeliyiz. Kendimizi hesaba çekmeliyiz. Yılbaşı gecesi de Müslüman olduğumuzu unutmamalıyız. Müslüman, Hristiyan gibi davranmaz. Millet olarak her yıl başının bedeli çok ağır oluyor. Maddî, manevî kaybımız çok oluyor. Bu gece başlayacak kötü alışkanlıklara müsaade etmemeliyiz. 2016 yılı için maddi ve manevi anlamda hedefler koyarak daha çok çalışmalıyız. Miladi 2016 yılında da bu başarıları artırarak devam ettirmek ve Nevşehir’imize layığı ile hizmet etmek tek hedefimizdir” dedi.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, şöyle devam etti;

“Tüm Müslümanların, ülkemizin, milletimizin, Nevşehirli hemşerilerimizin Mekke'nin Fethinin yıldönümü ve Miladi 2016 yılını yürekten kutluyor, umutların çoğaldığı, barışın tüm dünyada egemen olduğu, dostluk, kardeşlik, dayanışma duygularının güç kazandığı bir yıl olmasını Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum”. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.