banner461
banner195

AK Parti il istişare toplantısı Avanos’ta yapıldı

Avanos AK Parti İlçe Başkanlığında İl Başkanı Mehmet Ali TANRIVER Başkanlığında, yapılacak olan kongreler hakkında Nevşehir Merkez İlçe, Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı, Ürgüp ,İlçe Başkanları, Nevşehir Il Teşkilat ve Il Siyasi Hukuk İşleri Başkanları ile Avanos Teşkilat Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı katılımıyla genel değerlendirme toplantısı yapıldı.

AK Parti il istişare toplantısı Avanos’ta yapıldı
03 Ekim 2014 Cuma 11:41

banner143
banner134
Avanos AK Parti İlçe Başkanlığında  İl Başkanı Mehmet Ali TANRIVER Başkanlığında, yapılacak olan kongreler hakkında Nevşehir Merkez İlçe,Acıgöl,Avanos,Derinkuyu,Gülşehir,Hacıbektaş,Kozaklı,Ürgüp,İlçe Başkanları, Nevşehir Il Teşkilat ve Il Siyasi Hukuk İşleri Başkanları ile Avanos Teşkilat Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı katılımıyla genel değerlendirme toplantısı yapıldı.

 

AK PARTİ İLÇE KONGRELERİ KASIM AYINDABAŞLAYACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi ile yeni bir döneme girdiklerini kaydeden İl Teşkilat başkanı Serhat Sonugelen , Nevşehir ’de kasım ayında ilçe kongrelerine başlayacaklarını ve Kasım ayı içerisinde ilçe kongrelerini tamamlayacaklarını, il kongresinin tarihinin ise ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından belli olacağını ve Şubat ayına kadar Türkiye genelinde tüm kongrelerin tamamlanacağını ifade etti. Ak Parti Nevşehir İl Teşkilat Başkanı Serhat Sonugelen, seçim süreciyle ilgili yaptığı açıklamada, “15-16 Eylül tarihi itibariyle 5. Olağan Kongre sürecimiz başlamıştır.  Kasım ayında ilçe kongrelerimizi bitirmiş olacağız ve Kasım ayının yarısından sonra Türkiye genelindeki il kongreleri başlayacak. İl kongreleri en geç Şubat ayına kadar tamamlanmış olacaktır.” dedi.

Nevşehir’deki ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından il kongresini planlayacaklarını kaydeden İl Başkanı Mehmet Ali TANRIVER ilçe kongrelerimizin tamamlanmasıyla İl kongremizin tarihini planlayacağız. Genel merkezimizin onayıyla planlama yürürlüğe girecek ve o planlamaya uygun olarak il kongremizin tarihi kesinlik kazanacak. Biz bu aşamada ilçe kongrelerimizi en erken zamanda tamamlamak istiyoruz. Genel Merkezden gelen takvime göre il kongrelerinin 22 kasımda başlatılması öngörülmektedir.22 kasım Cumartesi günü Türkiyede  ilk il kongresini yapmayı hedefliyoruz, inşallah genel merkezde uygun görürse bunu yapacağız. Genel Başkanımız Ahmet DAVUTOĞLU bütün il kongrelerine katılacağı bildirldi.İlk il kongresini teşkilat olarak gerçekleştirirsek Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlunun katılımı ile gerçekleştirilecektir.” diye konuştu.

AK PARTİ NEVŞEHİR'DE KONGRELER ŞÖLEN HAVASI İÇİNDE

Nevşehir Ak Parti’nin kongrelerinin bir şölen havası içerisinde gerçekleştiğini sözlerine ekleyen Sonugelen, açıklamalarına şu şekilde devam etti: Geçmiş dönemlerde bütün kongrelerimizi bir şölen havası içerisinde yapmıştık. Kongrelerimiz şölen havası içerisinde, birlik beraberliğin tavan yaptığı bir ortamda yapıldığından kongrelerimiz genellikle mümkün olduğunca tek liste halinde olur. Bu bir zorlama değildir. Bunu uzlaşarak yapıyoruz. Karşılıklı konuşarak ideal ölçüler içerisinde bir yönetim oluşturmaya çalışıyoruz. Bu kongre sürecinde de yine bunu başaracağımızı düşünüyoruz.

Ak Parti Nevşehir İl Teşkilat Başkanı Serhat Sonugelen, il ve İlçe kongreleri ile ilgili açıklamasında ise il kongresinin de tek liste ile yapılacağına inandığını ifade ederek, “Belki fazla öngörülü düşünebilirsiniz ama biz il ve İlçe kongrelerimizin de tek liste ile yapılacağına inanıyor, bu şekilde düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ürgüp - 4 yıl önce
Ürgüp İlçe Başkanımızı yazmamışsınız
Avatar
Ürgüp - 4 yıl önce
Neden Ürgüp yazılmıyor katıldığı halde Ürgüp İlçe Başkanı Ahmet Koçak ta fotoğrafta
Avatar
AVANOSLU - 4 yıl önce
kurtlar toplantisi kuzu avanos herhalde
Avatar
COKMU ONEMLI - 4 yıl önce
çokmu onemmli̇ yazmasi
Avatar
ürgüp - 4 yıl önce @COKMU ONEMLI
zoruna gitmesin nevşehirin en büyük ve gelişmiş ak belediyeli bir ilçesi