banner461
banner195

AK Parti ilçe adaylarını belirliyor...İlçe Adayları Yarın Açıklanabilir

Başbakan Erdoğan, AK Parti İl Başkanlığı'nda parti yöneticileri ile bir araya geldi.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Başkanlığı'nın seçim kurulu toplantısına katıldı.Toplantıda ilçe belediye başkan adayları belirleniyor.

AK Parti ilçe adaylarını belirliyor...İlçe Adayları Yarın Açıklanabilir
02 Ocak 2014 Perşembe 20:31

banner143
banner134
AK Parti'de ilçe adayları belirleniyor...!

 17 Aralık operasyonu sonrası aday belirleme süreci ile ilgili çalışmaları yavaşlayan AK Parti'de ilçe belediye başkan adaylarını belirleme süreci yeniden hız kazandı.
Alınan bilgilere göre; Ak Parti, 30 Mart seçimlerinde aday göstereceği isimleri belirlemek için İstanbul İl Başkanlığı'nda hafta sonunu da kapsayacak şekilde kampa girdi.
Adaylarla ilgili listeyi son kez masaya yatıran Ak Parti Seçim Üst Kurulu, Başbakan Erdoğan başkanlığında listeleri son kez gözden geçiriyor.
SEÇİM ÜST KURULU TOPLANDI
Haliç Kongre Merkezi'ne gündeminde olmayan bir ziyaret gerçekleştiren Başbakan Erdoğan, buradan Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı binasına geçti. Erdoğan'a siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan eşlik etti.
Erdoğan, akşam üstü Seçim Üst Kurulu üyeleriyle AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda toplandı.
TOPLANTIDA KİMLER VAR?
Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Genel Başkan yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Mustafa Şentop, Ekrem Erdem, Haluk İpek, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Kadın Kolları Başkanı Güldal Akşit, Gençlik Kolları Başkanı Zafer Çubukçu, AK Parti İstanbul milletvekili Mustafa Ataş'dan oluşan Üst Kurul üyeleri katılıyor.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterilen Menderes Türel'in toplantıda olmadığı ifade ediliyor.
PAZAR GÜNÜNE KADAR LİSTELER KESİNLEŞTİRİLECEK
Türkiye'deki tüm ilçeleri kapsayan aday listeleri 3 gün sürecek son istişare toplantısı sonrasında belli olacak. Erdoğan, Seçim Üst Kurulu'nda görevli kurmayları ile pazar günü çıkacağı 5 günlük Uzak Doğu seyahati öncesi listelere son şeklini vermeyi planlıyor.
Başbakan Tayyip Erdoğan pazar günü yılın ilk yurt dışı gezisini Uzak Doğu'ya gerçekleştirecek. 5 günlük ziyaret kapsamında Erdoğan sırasıyla Japonya, Singapur ve Malezya'ya gidecek.
İlçe belediye başkan adaylarının bu seyahatten hemen önce ya da Başbakan döndükten hemen sonra açıklanması bekleniyor.
MASADAKİ ADAY ADAYI LİSTELERİ MERCEK ALTINDA
Aday belirleme sürecinin artık sonuna gelinirken, seçimler öncesi partinin imajının spekülatif iddialarla zedelenmemesi için azami titizlik gösteriliyor. Yoğun bir araştırma içine giren kurulun, daha önce adı yolsuzlukla ve şaibeli işlerle anılan aday adaylarını tek tek listelerden eledikleri ifade ediliyor.

Nevşehir ilçelerinin AK Parti Adaylarınında masaya yatırıldığı ve netleştirildiği belirtiliyor.Açıklama yarın yada en geç hafta sonu yapıllması bekleniyor...

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Kozaklı - 4 yıl önce
Kozaklı Erdoğan çeliğin değişmesini istiyor, çok yıprandı adam..
Avatar
s.o.s - 4 yıl önce
ben ürgüplüyüm ve nevşehirde ikamet eden adaya oy vermeyeceğim.dikkatinize.
Avatar
esnaf uçhisara - 4 yıl önce
erdogan gökgöz istiyok türizim iiii biliyor vizyon cok iyi 5 dil biyor uçhisarı uçhisar yapar
Avatar
Uçhisar - 4 yıl önce
mustafa zibel den başkasına oy yok uçhisarda..ben yaparım diyen çıkmış bu işi mustafa zibel den başkası yapamaz
Avatar
üchisar - 4 yıl önce
ben mustafa zibel diyorum uçhisar bir belediye başkanı görsün mustafa dan baskası yapamaz arkadfaşlar adam da cevre var dostluk var ınanın bu adam hakkını fazlasıyla verir uchisara ..
Avatar
ucasarlılar - 4 yıl önce
10 kişinin için tek erdogan gökgöz var tek başkan
Avatar
uchisar - 4 yıl önce
Uchisara gelebilecek iki isim vardir mustafa zibel gelsin yada osman suslu devam etsin digerlerinn arasnda kendisinin halk tarafndan sevilmedigni bilenler umarim kendinize ceki duzen verirsiniz