banner461
banner195

AK Parti Nevşehir Heyeti Tam Kadro Ankara’da

AK Parti Nevşehir Teşkilatı, Ankara’da düzenlenen seçim bildirgesi toplantısına tam kadro katıldı.

AK Parti Nevşehir Heyeti Tam Kadro Ankara’da
04 Ekim 2015 Pazar 16:48

banner143
banner134
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu 1 Kasımda yapılacak olan seçimler öncesinde seçim beyannamesi açıkladı. AK Parti Nevşehir Heyetinin tam kadro katıldığı toplantıda Davutoğlu, yeni anayasa vaat etti. Yenilik ve reform vurgusu yaptı. Beyannamede gençler başta olmak üzere bir çok kesime yönelik ekonomik vaatler dikkat çekti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu "AK Parti Seçim Beyannamesi Açıklaması"nı Ankara'da ATO Congresium'da açıkladı. 


Toplantıya, AK Parti 26.Dönem Milletvekili Adayları Mustafa Açıkgöz, Murat göktürk , Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver , Nevşehir İl Genel Meclis Başkanı Süleyman Özgün ve  AK Parti Nevşehir İl Başkanı M.Ali Tanrıver Başkanlığındaki AK Parti Nevşehir il yönetimi katıldı.

AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu, beyanname tanıtım toplantısı için salona "Davutoğlu Ahmet Hoca" şarkısıyla girdi. Başbakan konuşmasına başlamadan önce YSK'nın yasakladığı 'Haydi Bismillah' şarkısı ile çıktı ve bu olay büyük yankı uyandırdı. Davutoğlu, yeni Anayasa sözü vererek, Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşlık tanımının "insan onuru" üzerine kurulacağını söyledi.

ETKİN BAŞKANLIK SİSTEMİ

Parlamenter sistemin "siyasi istikrarsızlığa yol açtığına" dikkat çekerek, yeni Anayasa'da Türkiye Cumhuriyeti için "etkin başkanlık sistemi öngördüklerini" açıkladı. Davutoğlu, merkezi yönetim ile yerel yönetimler ilişkisinin de, "Avrupa Yerel Yönetimler Şartı" çerçevesinde yeniden düzenleneceğini açıkladı.

SÜRECi TERÖR ÖRGÜTÜ BOZDU

Davutoğlu'nun bir başka önemli çıkışı ise, çözüm süreci konusunda oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "buzdolabına kaldırdık" sözüne rağmen Davutoğlu, "Milli birlik ve kardeşlik projesini koruyacağız" dedi. Çözüm sürecini ise, terör örgütünün bozduğunu söyledi.

Yargı reformu konusunda da önemli çıkışlarda bulunan Davutoğlu, HSYK'nın yeniden yapılandırılacağını, yüksek yargıda TBMM'nin etkinliğinin arttırılacağını vaat etti.

GENÇLERE KARŞILIKSIZ DESTEK

Davutoğlu ayrıca asgari ücretin 1300 TL olacağını, yapılan işin tehlike maiyetine göre asgari ücretin farklılaşacağını söyledi. Yeni iş kuracak gençlere 50 bin TL karşılıksız destek verileceğini açıklayan Davutoğlu, Bağ-Kur ve işçi emeklilerine aylık 100 TL zam yapılacağını, böylece yıllık 1200 TL ek destek sağlanacağını açıkladı.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.