banner461
banner195

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Sunar'dan Kutlu Doğum Haftası Mesajı

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Kazım Sunar, 14-20 Nisan tarihlerini kapsayan "Kutlu Doğum Haftası" dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

AK Parti Nevşehir İl Başkanı Sunar'dan Kutlu Doğum Haftası Mesajı
15 Nisan 2013 Pazartesi 09:54

banner143
banner134

 İlahi Vahyin Son Temsilcisi, rahmet peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V.)'i iyi anlamalı ve anlatmalıyız diyen Sunar’ın mesajı şöyle;  

“Sevgi ve hoşgörü ikliminin gönülleri kapladığı Kutlu Doğum Haftasında;  Peygamber Efendimizin asırlar ötesinden günümüze ışık tutan hadislerini, tavsiyelerini ve örnek hayatını daha iyi anlamaya ve uygulamaya çalışmalıyız. İnsanlığa bir güneş gibi doğan Peygamberimizi daha iyi tanıyıp anladıkça, mesajının mahiyeti günümüzde daha güçlü bir şekilde karşılığını bulacaktır. Bu mukaddes gün vesilesiyle; Alemlerin Efendisine binlerce salat ve selam olsun. Şu unutulmamalıdır ki; yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim dahi bizleri onu örnek almaya çağırmakta, sünneti etrafında bir araya gelme çağrısı yapmaktadır. Bu yüzden af ve hoşgörü sahibi olan ve Ben Güzel Ahlakı Tamamlamak Üzere Gönderildim diyen rahmet ve sevgi peygamberini toplumsal barışımız, birlik ve beraberliğimiz açısından kendimize örnek almalı, onu daha iyi tanımalı ve sevmeli, verdiği mesajı çok iyi idrak etmeliyiz. Rabbim, Efendimizin ahlak ve fazilet dolu hayatını öğrenmeyi, hatırlamayı, anlamayı ve yaşamayı, onun sevgisini ve hoşnutluğunu kazanmayı hepimize nasip etsin. Her iki cihanda Allah (c.c) ve Resül-i Ekrem Efendimizi (s.a.v) sevenler ve yolundan gidenlerle beraber olabilmek ümidiyle Kutlu Doğum Haftası'nın tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyor, saygı ve şükranlarımı iletiyorum”

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.