banner461
banner195

AK Parti Nevşehir Milletvekili Açıkgöz, “12 Mayıs Hemşireler Gününü Kutladı”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Eczacı. Mustafa AÇIKGÖZ, 12 Mayıs Dünya Hemşireler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Açıkgöz, “12 Mayıs Hemşireler Gününü Kutladı”
12 Mayıs 2018 Cumartesi 16:23

banner143
banner134

Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Eczacı. Mustafa AÇIKGÖZ, "Büyük fedakarlıklarla bu kutsal mesleklerini yerine getirmekte olan hemşirelerimizin ‘12 Mayıs Hemşireler Günü’nü kutlar; tüm sağlık personelimize çalışmalarında başarılar dilerim" dedi...

AK Parti Nevşehir Milletvekili Eczacı. Mustafa AÇIKGÖZ mesajında;

 "Hemşirelik; insan sevgisiyle dolu, şefkatle, sabırla yapılan kutsal ve onurlu bir meslektir." Sağlık; bireylerde zorunlu, vazgeçilmez ve hayatın her döneminde aynı önemi koruyan temel ihtiyaçlardan biridir. Bu ihtiyaca cevap veren personel içinde en önemli meslek gruplarından biri de hemşirelerdir. Hemşirelik, güç çalışma şartlarını gerektiren, özveri, sabır, hoşgörü kavramlarını içinde bulunduran zor bir meslektir. Hemşirelik, diğer mesleklerde olduğu gibi, toplumsal ihtiyaçlardan doğan, insan hayatıyla yakından ilgili bir meslektir. Ekip çalışmasını bilen, el becerisi olan, hızlı çalışan hünerli eller ister. Temelinde sevgi ve saygı yatar. Hemşire din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin, birey, aile ve topluma sağlığını kazandırmak için çalışır. Bu nedenle, hemşirelerin, hem eğitim açısından hem de psikolojik, sosyal ve ekonomik açıdan desteklenmesi gereken bir meslek grubu olduğu ortaya çıkmaktadır. Sağlık hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi ve tedavinin başarıya ulaşmasında etkin bir rol oynayan hemşirelerimiz, birey ve toplum sağlığının korunması, hastaların bilimsel esaslara göre bakımının yapılması konularında verdikleri hizmetlerle, insan sevgisiyle icra edilen kutsal bir mesleğin mensuplarıdır. Ülkemizin her köşesinde, insan hayatının kutsallığından ödün vermeden büyük bir gayret ve özveriyle mesleğini yerine getiren hemşirelerimiz, sağlık sektörünün vazgeçilmez temsilcileridir.                                                                                                                                                                                    

İnsana sevgi, ilgi, hoşgörü ve sabırla hizmet sunan hemşirelik günümüzde, sağlık hizmetleri alanında ağır sorumluluklar üstlenen bir meslek olma özelliğini taşımaktadır. Hemşirelerimizin, yaptıkları hizmetin ve mesleğin kutsallığı ölçüsünde, insan sevgisiyle dolu olan bu mesleğin sağladığı manevi hazzın, dünyanın hiçbir şeyi ile değişilemeyecek güzellikte olduğuna inanıyorum. Büyük fedakarlıklarla bu kutsal mesleklerini yerine getirmekte olan tüm hemşirelerin ‘12 Mayıs Hemşireler Günü’nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.  

Eczacı. Mustafa AÇIKGÖZ

AK Parti Nevşehir Milletvekili

Türkiye Büyük Millet Meclisi Katip Üyesi


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.