banner461
banner195

AK Parti Nevşehir Milletvekili Göktürk, ''Kadına Bir Şey Verilmemeli

AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu'nda şaşırtan bir açıklamada bulundu.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Göktürk, ''Kadına Bir Şey Verilmemeli
12 Şubat 2015 Perşembe 11:05

banner143
banner134
 TBMM Kadına Yönelik Şiddeti Araştırma Komisyonu’nun görüşmelerinde konuşan AK Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk’ten ilginç bir çıkış geldi. Göktürk, “Kadınlara bir şey verilmemeli. Kadınlar kendi gayretleriyle bunu elde etmeliler. Kadın hak etmeli. AK Parti’de kadın kontenjanını artırmaya çalışıyoruz ama bunu hak etmesi lazım. Erkek nasıl hak ediyorsa, müdele ediyorsa siyaseten bir yere gelmeye çalışıyorsa kadının da hak etmesi gerektiğini düşünüyorum” sözleri dikkati çekti.

Hürriyet’in haberine göre komisyon gazeteci Oral Çalışlar, Belma Akçura ile Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çiler Dursun’u dinledi. Çalışlar, gazete  yönetimlerinde kadın oranının sadece yüzde 10 olduğunu söyledi. Çalışlar’ın konuşmasında “kadın hareketi ve mücadele kelimelerini” kullandığını söyleyen Göktürk, şunları kaydetti:


KADIN-MÜCADELE ŞİDDETİ ÇAĞRIŞTIRMIYOR MU?

 

“Kadın-mücadele kelimesi sizce şiddeti çağrıştırmıyor mu? Ben bir erkek olarak böyle düşünüyorum. Mücadele etmek, karşılığında bir tepki verir ama karşılıklı saygıya dayanan bir dil geliştirebilirsek yani feminizmi, onu bunu vesaire değil kadın erkek noktasında insan esasında saygı dilini geliştirebilirsek… Gelinen noktada zaman içerisinde dünyadaki gelişme böyle ama bu böyle… Kadınlara bir şey verilmemeli. Kadınlar kendi gayretleriyle bunu elde etmeliler. Kadın hak etmeli. Bugün toplumda, bizde de var, Ak Parti’de kadın kontenjanını artırmaya çalışıyoruz ama bunu hak etmesi lazım. Erkek nasıl hak ediyorsa, mücadele ediyorsa, siyaseten bir yere gelmeye çalışıyorsa kadının da hak etmesi gerektiğini düşünüyorum. Birinin ağalık şeklinde bir şeyde bulunmasından ziyade kadının saygı dili ve saygı çerçevesi içeresinde gayretleri sonucu zorluklarla karşılaşılabilir.”


Kaynak: Hürriyet


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
yok - 3 yıl önce
bundan sonrada olmayacak yeni dönem farklı olacak
Avatar
mahir - 3 yıl önce
Masaya yumrugunu vura bilsen sesini duyabilsek iyi vekilsinde işte
Avatar
Nevşehirli - 3 yıl önce
memlekete hizmet insanlara hizmet vekilin
görevi bu sende varmı
Avatar
NEVŞEHİRLİ KADIN - 3 yıl önce
halkin emri̇nde olan veki̇li̇m kadinlardan başarili olacakalrini bi̇ldi̇ği̇ni̇z halde mecli̇steki̇ sayilarini yariya çikarmamaya i̇nat etmeyi̇n.. kadinlara destek olun eşi̇t şartlari oluşturun bakin nasil toz yutuyorsunuz..
Avatar
40 Yaş - 3 yıl önce
Ne yaptılar bu memlekete. Biri bana anlatsin. Nevşehir milletvekillerini say diye sorsan kaç kişi cevap verebilir. Oy verene sorun yarisi bilirse memleketimi terk edeceğim.