banner461
banner195

AK Parti Nevşehir Milletvekillerinden 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı

AK Parti Nevşehir Milletvekili Erdal Feralan,Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler günü dolayısıyla ortak bir mesaj yayımladı.

AK Parti Nevşehir Milletvekillerinden 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü Mesajı
18 Mart 2013 Pazartesi 10:51

banner143
banner134

 ''Dünya tarihinin müstesna kahramanlık mücadelelerinde olan “Çanakkale Zaferi', Türk milletine zincir vurmak isteyen çılgın işgalci güçlere karşı; milletimizin kükremiş sel misali bendini aşarak bağımsızlığı uğruna inançla, cesaretle yekvücut şahlanışının simgesidir.

“Çanakkale Zaferi', aziz vatanı işgale yeltenen ve Türk milletini yok etmek isteyen üstün silah gücüne sahip işgalci devletlere karşı kazanılmış eşsiz bir destandır. Tarihimizin en şerefli sayfalarını oluşturan ve binlerce şehidimizin kanıyla yazılan bu kahramanlık destanının altında milletine bağlılık, özgürlük tutkusu, vatan aşkı ve büyük millet olmanın şuuru yatmaktadır.

Üzerinde özgürce yaşadığımız vatan kıldığımız bu toprakları canları pahasına bizlere bırakan onur abidesi şehitlerimizle ne kadar övünsek ve gurur duysak azdır. Onlar milletimizin gönlünde en yüce yere sahiptir. Bu başarı vatan şairi Mehmet Akif'in dediği gibi tarihe sığmayacak kadar büyük ve anlamlıdır. Onların emanetine kararlılıkla sahip çıkıyoruz. Türk milletinin birlikte yaşama iradesi, vatan ve bayrak sevgisi Çanakkale'de olduğu gibi tarihin her safhasında bizleri güçlü ve muzaffer kılmıştır.

Bu duygularla, "Çanakkale Zaferi"nin 98. yıldönümünü kutluyor; aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve fedakâr milletimizi minnet, saygı ve şükranla anıyoruz.''


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Nedim - 5 yıl önce
aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi minnet, saygı ve şükranla anıyoruz.ancak verdiğiniz doğum tarihi ve şehadet yaşlarına bakınca bu yiğitlerimizin çanakkalde değil istiklal savaşımızda şehit oldukları anlaşılıyor çünkü çanakkale savaşı 1916yılında sona erdi 1910 yılında doğan birisi çanakkale savaşı bittiğinde ancak 6 yaşında olabilir