banner461
banner195

AK Parti Nevşehir Teşkilatı Kongre sürecini başlattı

AK Parti Nevşehir İl Teşkilatı 5. Olağan Kongre sürecini başlattı. AK Parti Nevşehir İl Başkanı Av.M.Ali Tanrıver, parti binasında yaptığı basın toplantısında kongre sürecini başlattıklarını söyledi.

AK Parti Nevşehir Teşkilatı Kongre sürecini başlattı
09 Ekim 2014 Perşembe 14:54

banner143
AK Parti'de 5. Olağan Kongre Takvimi Başladı NEVŞEHİR
İlgili Galeriye Git
banner134

Nevşehir AK Parti Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Ebubekir Gizligider, Murat Göktürk, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri, Merkez ilçe Başkanı Salih Açıkgöz,Gençlik kolları Başkanı Av. Mustafa Rauf Yanar,Kadın ve Gençlik Kolları başkanlarının da hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan Ak parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, 14 Ağustos 2001 tarihinde siyasi hayatına başlayan AK Parti’nin ‘Yeni Türkiye’ sloganıyla yepyeni bir süreci daha başlattığına vurgu yaptı.
Başkan Tanrıver, “AK Parti demokrasiye, milletin değerlerine, ülkemizin birlik ve beraberliğine gösterdiği sadakatle; darbe kurallarını, vesayet sistemini ve gerileme dönemlerini sona erdirmiştir” dedi.

AK PARTİ’DE 5. OLAĞAN KONGREYE DOĞRU

AK PARTİ İL BAŞKANI TANRRIVER;“AK PARTİ, AZİZ MİLLETİMİZİN SESİ OLMAYI SÜRDÜRECEKTİR”

Ak Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, AK Parti’nin 5. Olağan kongrede çıkaracağı enerji ile Milli iradeyi hakim kılmaya devam edeceğini belirterek “Bugüne kadar siyaseti güçlendiren ve itibar kazandıran partimiz Beşinci Olağan Kongresinden elde edeceği güç, birlik beraberlik anlayışı ve kongrelerden çıkaracağı enerji ile milli iradeyi hâkim kılmaya devam edecektir.” dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider ile AK Parti Merkez ilçe Başkanı Salih Açıkgöz, Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Rauf Yanar ve partililerin katıldığı basın toplantısında konuşan AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, AK Parti’nin siyasi hayatına başladığı 2001 yılından beri aziz milletimize taahhüt ettiği ve Yeni Türkiye Modeli ile tanımlanan demokratikleşme, refah toplumu, kalkınma, öncü ülke olma, ilerleme ve büyük medeniyetimizi geleceğe taşıma süreçlerinin tamamının siyasi yolculuğunun ve büyük başarı hikâyesinin bir destanı olarak gerçekleştirildiğini belirtti.

Tanrıver şöyle konuştu; “AK Parti demokrasiye, milletin değerlerine, ülkemizin birlik ve beraberliğine gösterdiği sadakatle; darbe kurallarını, vesayet sistemini ve gerileme dönemlerini sona erdirmiştir.AK Parti Kurucu Genel Başkanı, Lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve bu büyük davaya inanmış kadrolarıyla birlikte yüzyılımızın ilk 13 yılında kimsenin hayal bile edemediği 1. atılımı gerçekleştirmiştir. Bu atılımın kaynağı demokratik meşruiyet, siyasal meşruiyet ve 9 seçimde milletimizin ortaya koyduğu büyük destektir. Şimdi hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023’te 2. atılımı tamamlamaktır. “dedi.

AK Parti’nin bütün başarısını, yol haritasını belirlediği Birinci Olağan, İkinci Olağan, Üçüncü Olağan, Dördüncü Olağan ve Birinci Olağanüstü Kongre Süreçlerinde ortaya koyduğu ilke, felsefe ve bunun üzerinden milletle imzaladığı sarsılmaz güvene dayalı sözleşme ile sağladığına vurgu yapan Tanrıver ; “AK Parti ülkemizin siyasi tarihine ‘Yükseliş Dönemi’ olarak kaydedilecek bu süreçte gayretli ve inançlı çalışmalarla birçok ‘Yapılamaz’ denilen icraatı gerçekleştirdi. Hayaller gerçek oldu. Ülkemizin ve insanımızın gelecek ümidini pekiştirdi. Memleketimizin çehresini değiştirdi. Ekonomiden sağlığa, eğitimden ulaşıma, adaletten emniyete kadar her alanda ülkemize ve insanımıza yakışır hamleler ortaya koydu. Başlatılan, bitirilen ve hala devam eden büyük projelerle insanımıza haklı bir özgüven kazandırdı. Ekonomimiz büyüdü, Türkiye bölgemizde ve dünyada itibarlı ve güvenli bir ülke haline geldi. AK Parti ülkemizin karanlık bir döneminde milletimizin sinesinden milletimizin değeri olarak aydınlıklara ulaşmak için kurulmuştur. Bu nedenle; demokratik hayatımızın örnek partisi olmuştur. Siyaset yapma anlayışı, seçmenleri, üyeleri ve yöneticileriyle geliştirdiği iletişim modeli siyasi etkinliklerde ortaya koyduğu disiplin ve düzen ülkemizde ve tüm dünyada takdir edilmektedir. Bu felsefe siyasi hayatımızdan ‘Ben Fikri’ni çıkartmış ‘Biz, Ülkem ve Davam’ anlayışını getirmiştir. Birinci Olağanüstü Büyük Kongremiz süreciyle, yapılışıyla ve sonucuyla bunun en mümtaz ve en yakın örneğidir. AK Parti Birinci Olağanüstü Büyük Kongresiyle, ülkesine ve dünyaya ortak akılla birlikte istikrara, güvene ve büyük hedeflerine olan vazgeçilmez bağlılığının mesajını vermiştir. “ diye konuştu.

Önümüzdeki süreçte gerçekleştirilecek kongrelerle Türkiye’nin büyük hedeflere ulaşmada önemli gelişmeler sağlayacağına inandığını vurgulayan Tanrıver “AK Parti’nin önümüzdeki hedefi; başlayan Beşinci Olağan Kongre Sürecimizle birlikte 2015 seçimlerinden başarıyla çıkmak, milletimize söz verdiğimiz gibi 2023, 2053, 2071 Türkiye’sine istikrarla, huzurla, gelişmeyle ve selametle ulaşmaktır. Milletimizin bizden beklentisi budur. Kongrelerimiz Türkiye’mizin büyük hedeflere ulaşmasının kaynağıdır. Kongrelerimiz çözüm süreci irademizin kaynağıdır. Kongrelerimiz; Yeni Türkiye’nin vazgeçilmez ihtiyacı olan Yeni Anayasanın Aziz Milletimizle buluşturulma iradesinin kaynağıdır. Kongrelerimiz tüm vesayet kalıntılarının, paralel yapının, milletimize musallat olan tüm musibetlerin tasfiye edilmesinin kaynağıdır. Kongrelerimiz yeni Türkiye yolunda atılacak adımların, gerçekleştirilecek mimarinin meşruiyet kaynağıdır. Kongrelerimiz öncü Türkiye’nin, tam demokrasinin, yükselen ekonominin, eşit vatandaşlığın, millet-devlet muhabbetinin kaynağıdır. Kongrelerimiz büyük medeniyetimizin tüm değerleriyle milletimizle buluşma ve geleceğe taşınma iradesinin kaynağıdır. Nihayetinde kongrelerimiz, 2015 seçimlerine hazırlandığımız bu dönemde aziz milletimizden yeniden güç alacak partimizin ve teşkilatlarımızın tazelenme, yenilenme, kuvvet kazanma, 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşma iradesinin kaynağıdır. Ve kongrelerimiz millet egemenliğinin, millet iradesinin ve millet iktidarının kaynağıdır.

Daha sonra kongre sürecine ilişkin bilgiler de aktaran AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver “ Gerçekleştirilecek olan 5. Olağan Kongre takvimi 15 Eylül 2014 tarihinde başlamıştır. 22 Şubat 2014 tarihinde il kongrelerinin sonuçlanması ile Büyük Kongreden önceki süreç tamamlanmış olacaktır. 5. Olağan Kongre sürecimizin ilk ve en önemli aşaması köy ve mahalle delege seçimleridir. Delege seçimleri parti içi demokrasinin temel taşıdır. Bunun için delege seçimleri köy, mahalle ve beldelerimize kayıtlı tüm üyelerimizin katılımı ile mahallinde ve sandık konularak yapılacaktır. Delege seçimleri partimizin ve toplumumuzun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile Tüzüğümüzde ve Yönetmeliğimizde belirtilen kıstaslar ve ilkeler göz önüne alınarak gerçekleştirilecektir. Böylece parti içi demokrasinin ve seçmenimizle bütünleşmenin en önemli temeli köy ve mahallerimizde atılmış olacaktır. Daha sonra Kongre takvimine uygun olarak 1 Kasım – 31 Aralık 2014 tarihleri arasında İlçe Kongreleri ve 22 Kasım 2014 – 22 Şubat 2015 tarihleri arasında da İl Kongreleri gerçekleştirilecektir.” şeklinde konuştu.

Basın toplantısının son bölümünde AK Parti’nin her zaman olduğu gibi bundan sonraki süreçte de ‘Milletin Sesi ‘ olmayı sürdüreceğini dile getiren Tanrıver “Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi ve Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan seçilmesi ile Yeni Türkiye’nin kapıları ardına kadar açılmıştır. Türkiye, bu yeni dönemde güçlü, demokratik, müreffeh ve saygın bir ülke olma hedefine daha büyük bir azimle yürüyecektir. Bu kutlu yürüyüşte Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun öncülüğünde tüm teşkilatlarımızla yekvücut olarak büyük hedeflere ulaşacağız. AK Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir. “dedi

Basın toplantısında daha sonra AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Ülke ve Nevşehir gündemi ile eğitim yatırımları ile ilgili gerçekleştirilen çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgiler aktardı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Doğru söz - 4 yıl önce
adalet ve kalkınma partisi 29mart 2014 belediye seçimlerinde il ve ilçe başkanlıkları tam bir kaos işlediler.uçhisara yazık ettiler.uçhisardaki akpartli arkadaşlarda çok defalar uyarmalarına rağmen
Avatar
gercekcı ol - 4 yıl önce
sen onu uchısar adayını ortahısar adayını merkezden gecemeyıp secımde muhalefle destek verıp kaybetıren vekılere soyle hele dur daha neler var neler
Avatar
siyasi yorumcu atakan - 4 yıl önce
beyler konuşan arkadaşlar olsada akp varolacak olmasada mühim olan yaptıkları işler. boş verin geçmişi demiyorum ama bu adamlar il başkanını harcayan bir yönetim var. partide hep aynı yüzler,taklacılar yazmaya bile değmez...
Avatar
turgay sener - 4 yıl önce
Degismeyen tek şey degisimdir felsefesi her zaman iyidir
Avatar
kozaklı - 4 yıl önce
körler sağırlar birbirini ağırlar bunlar, nevşehirde halkın sesini kesinlikle üst yönetime yansıtmıyorlar, kendi çıkarları doğrultusunda 3 maymunu oynuyorlar.
Avatar
partili - 4 yıl önce
adamlar vatandaşın sesine kulak vermiyor. kendilerine destekçi arıyorlar. partiyi düşünen kim. yarın iktidar olacak bir parti kurulsa ilk önce bunlar koşar oraya.
Avatar
seçmen - 4 yıl önce
yerel seçimlerde yapılan hataların faturası sadece il başkanına fatura edildi hatası olan herkes zamanı gelince bedelini ödemeli kim olursa olsun