banner461
banner195

AK Parti’de adayları elemede kritik sorular

AK Parti Genel Merkezi’nde, aday adaylarını eleme çalışmasında son haftaya girildi. Aday adayları arasında yer alabilecek “paralel yapı” mensuplarını devre dışı bırakmak için büyük özen gösteriliyor

AK Parti’de adayları elemede kritik sorular
02 Nisan 2015 Perşembe 23:43

banner143
banner134
 Bu amaçla mülakatlarda 17-25 Aralık soruşturması dahil bazı kritik konularda sorular yöneltiliyor. Bazı aday adaylarının, başkanlık sisteminin gerekliliğinden başlayarak partinin söylemleriyle bire bir örtüşecek değerlendirmelerde bulunması, güçlü bir “paralel” sinyal olarak algılanıyor.
Görüşmeleri yürüten bir AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, “Bu tür aday adayları hemen kendini ele veriyor. Özgün düşüncesi yok, ezberlemiş gibi duymak istediğimiz şeyleri söylüyor. Halinden, tavrından kendini ele veriyor” yorumunu yaptı. Bazı görüşmelerde de aday adaylarına, “paralel yapı” ile ilişkili olup olmadıklarını belirlemek için 17-25 Aralık operasyonlarıyla ilgili sorular yöneltiliyor.
AK Parti yetkililerinin verdiği bilgiye göre aday adaylarının; operasyonların yolsuzluk mu, hükümete darbe mi olduğu konusundaki düşüncesi, “paralel” ile ilgili bağlantılarının ortaya konulması açısından belirleyici oluyor. Adaylara, aynı zamanda 6-7 Ekim olayları ve çözüm süreci gibi konularda da sorular yöneltiliyor.

Haber Turk / Saliha ÇOLAK/ANKARA 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
haydar - 3 yıl önce
ne içersın guzumsenla av katın mükemmilimi olurla aynı avkat para ićin hırsızıda korur evi soyulanıda dahada ilerisi vahim