banner461
banner195

AK Parti'de adayların çoğu elendi !

AK Parti’den milletvekilliği aday adaylığı için başvuran 6 bine yakın isimden 4’te 3’ü, bir haftadır süren mülakatlarda elendi.

AK Parti'de adayların çoğu elendi !
16 Mart 2015 Pazartesi 12:12

banner143
banner134
AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday adaylarının yarısından fazlası elendi ve kalan isimler bugün Ara Komisyona çıkıyorlar. 

Bugün AK Parti Genel Merkezinde toplanacak 4 ara komisyon da kalanları değerlendirip, 3’te 1’ini daha eleyecek. Bu eleme süreçlerinin ardından aday listeleriyle ilgili son kararı Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki üst komisyon verecek.  

AK Parti’den milletvekilliği aday adaylığı için başvuran 6223 kişiden, mevcut ve eski milletvekilleri ile parti kurucuları ve teşkilat yöneticisi olanlar dışındaki 6 bine yakını önce temayül yoklamasından geçti, ardından 12 komisyon tarafından mülakata alındı.

Bir haftadır süren mülakatlara ilişkin Hürriyet’in AK Parti kaynaklarından edindiği bilgiyegöre, “Temayüle katılanların tamamına yakınını mülakata çağırdık. Yüz yüze yapılan bu görüşmelerle aday adayı sayısı 1500-1600’e düşürüldü” dedi.

İKİNCİ ELEME DE BAŞLIYOR

Bu elemeyi aşanlar da bugün toplanacak 4 ara komisyonda değerlendirmeye alınacak. Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Süleyman Soylu ve Mustafa Şentop ile Genel Sekreter Haluk İpek başkanlığında, diğer genel başkan yardımcılarının da katılımıyla 3’er kişiden oluşacak bu 4 ara komisyon da aday adaylarının 3’te birini daha eleyerek, sayıyı her ilin milletvekili sayısının 2 katına indirecek. Bütün bu elemeleri aşan yaklaşık 1100-1200 aday adayı son olarak 23 Mart’ta işbaşı yapması planlanan, Davutoğlu başkanlığındaki üst komisyonda değerlendirilecek.

Nevşehir Milletvekili Aday adayları eleme sonrası 9'a düştü...

www.fibhaber.com a ulaşan bilgilere göre 48 Aday Adayının yarısından fazlası Ankara’da yapılan mülakatların ardından yapılan değerlendirmelerle birlikte elendiler.

Elenenlerden sonra Ara Komisyona çıkan Aday Adayları, bu komisyonda ikinci kez değerlendirilecekler. Bugün toplanacak olan Ara Komisyonda, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Şahin, Süleyman Soylu ve Mustafa Şentop ile Genel Sekreter Haluk İpek başkanlığında, diğer genel başkan yardımcılarının da katılımıyla 3’er kişiden oluşacak. 


ÜST KOMİSYONA 9 KİŞİ ÇIKACAK

Bugün toplanan Ara Komisyon, Aday Adaylarından ikinci elemeyi yapacak ve Nevşehir listesinden 9 kişilik listeyi son kararı Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Üst Komisyon verecek. Son listenin Üst Komisyona verileceği tarih 22 Mart olarak bildirildi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
sumer - 3 yıl önce
Aday adaylari icin de fazlasiyla hak eden adaylar ersan erkut mustafa acikgoz ve mustafa korukcu bu uclu ak partiyi ucurur bence memlekete hizmet getirecek insanlarbunlar ersan erkut il baskanlida bunu kanitladi zaten
Avatar
Doğru - 3 yıl önce
Katılıyorum sümer.
Avatar
VEFA - 3 yıl önce
3.0 GÖZETILECEKSE ERSAN BEYI KOYMALARI LAZIM HAKKI,HALKTAN BIRI HER ZAMAN YANINDAYIZ EMEGI COK
Avatar
yeni - 3 yıl önce
ak parti yeni türkiye yolunda yeni nevşehiri kim yapar diye soracaktır cevabı da ak isim yavuz yapar olacaktır...
Avatar
unutun" - 3 yıl önce
nevşehire hizmeti olmuş adamlar milletvekili olsun ki tecrübesizlik olmaasın.60 aday adayının 50 tanesi isim duyarmak için aday.geçmiş olsun
Avatar
bende elendim hiç üzülüyormuyum - 3 yıl önce
zaten kazanmak için çıkmamıştım bana etiket lazımdı unuda aldım
Avatar
nevşehirli - 3 yıl önce @bende elendim hiç üzülüyormuyum
sen böyle düşünüyorsan sen zaten yüzsüz adamsın