banner461
banner195

AK Parti'de Başkan adayları hafiye gibi izlenecek

AK Parti, 15 Şubat'ta yerel seçim kampanyasına start vermeye hazırlanıyor. İktidar partisinin 30 Mart yerel seçim kampanyasını yine reklamcı Erol Olçak yürütecek.

AK Parti'de Başkan adayları hafiye gibi izlenecek
28 Ocak 2014 Salı 18:58

banner143
banner134

 

AK Parti, 15 Şubat'ta yerel seçim kampanyasına start vermeye hazırlanıyor. İktidar partisinin 30 Mart yerel seçim kampanyasını Arter Reklamcılık Sahibi Erol Olçak yürütecek. 

 

Genel Merkez Seçim Koordinasyonu Merkezi, belediye başkan adaylarını "hafiye" gibi izleyecek. İl Seçim Koordinasyonu Merkezleri, genel merkeze adayların çalışmaları ile ilgili günlük rapor iletecek.

 

Günlük rapor tutulacak

 

İktidar partisinin 30 Mart yerel seçimlerine yönelik çalışmaları AK Parti Genel Merkezi'nde İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş'ın başkanlığındaki Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından planlanıyor. Taraf'tan Dicle Gedik'in haberine göre; her ilde bulunan Seçim koordinasyon merkezi, belediye başkan adaylarının günlük programlarını (ziyaret, toplantı, basın toplantısı, yerel basın v.b) belirleyecek. Adayla birlikte gençlik ve kadın kollarından da birer kişinin olduğu 10 kişilik bir ekibin katılacağı programlar, sabah namazıyla başlayıp gece yarısına kadar sürecek. Adayların günlük programlarına riayet edip etmedikleri, genel merkezdeki Seçim Koordinasyon Merkezi tarafından da kontrol edilecek. İllerden Ankara'ya iletilecek günlük raporların yanı sıra ani telefonlarla da adayların belirlenen programlara uyup uymadıkları test edilecek.

 

Kapı kapı dolaşacaklar

 

Yerel seçimleri "kader seçimi" gibi gören AK Parti, kapı kapı dolaşacak 2 milyon seçim görevlisini hem eğitti hem de nasıl davranmaları gerektiği konusunda kitapçık dağıttı. 2 milyon görevli, seçmen listelerini önlerine alıp adreslere ziyaretlerde bulunacaklar.

 

Her bölgeye özgü seçim şarkısı

 

AK Parti'nin seçim kampanyası yine hemşehrimiz reklamcı Erol Olçak tarafından yürütülecek. Partinin kampanyada kullanacağı seçim müzikleri de farklı farklı olacak. Her bölgeye özgü seçim şarkısı belirlenecek. Örneğin Güneydoğuda Kürtçe seçim şarkısı olacak.

 

Erdoğan için yeni slogan

 

Bugüne kadar "dünya lideri" olarak takdim edilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu sıfatı, 17 Aralık operasyonunun da etkisiyle dönüşüme uğradı. Seçim kampanyası boyunca Erdoğan, "Yeni Türkiye'nin İstiklal Mücadelesi Lideri" olarak anılacak. Erdoğan, rüşvet ve yolsuzluk operasyonundan sonra yeni Türkiye'nin istiklal mücadelesinin başladığını duyurmuş ve "Yeni süreç, yeni Türkiye'nin istiklal mücadelesidir. Devlet içinde paralel yapıya kesinlikle izin vermeyeceğiz" demişti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Alex - 4 yıl önce
Kapı kapı dolaşıp makarna kömürüm yoksa ayakkabı kutusumu dağıtacaklar unutmayınızki oyunu satan neyini satmazki