banner461
banner195

AK Parti'de Büyük Değişim

AK Parti yönetimi 40'a yakın il başkanı ile 300 ilçe başkanının istifasını istedi. Partinin bir çok ilde kadroları tamamen değişecek.

AK Parti'de Büyük Değişim
31 Mayıs 2014 Cumartesi 09:57

banner143
banner134

 30 Mart yerel seçiminden sonra Ak Parti seçim değerlendirmesi ve yönetimlerle ilgili teşkilattan düzenli rapor alıyordu. Bu raporlar doğrultusunda genel merkez 40'a yakın il başkanı ve 300 ilçe başkanını değiştirme kararı aldı. Ankara'da il başkanı ve 15 ilçe başkanının istifası istenirken, İstanbul'da da bazı ilçe başkanlarından istifaları istendi.

İstifası istenen il ve ilçe yönetimleri istifalarını sunmaya başladılar. Buna göre şu ana kadar Ankara, Çanakkale, Mersin, Iğdır, Şırnak, Nevşehir, Tekirdağ, Kars il başkanları istifa etti.

Al Jazeera'nin Ak Parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre, kadrolarda yeni isimlere ve daha çok milli görüş kökenli gençlere yer verilecek.

YENİ GENEL BAŞKANA HAZIRLIK MI?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerine iki ay kala henüz adaylar netleşmese de Erdoğan'ın adaylığına kesin gözüyle bakılıyor. Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı adayı olup seçilirse, başbakanlıkla birlikte parti başkanlığını da bırakacak. Bu durumda Ak Parti'nin 45 gün içinde yeni genel başkanını seçmek üzere kongre yapması gerekiyor.

Mevcut delegeyle yeni genel başkan seçiminde bir sürpriz yaşamamak için Ak Parti'de uzun süredir titiz bir çalışma yürütülüyordu. Buna göre yenilenmeye gitmek isteyen partide il başkanları ve ekiplerinden istifaları istendi. Yeni göreve gelecek yönetimler Ak Parti'nin genel kongresinde oy kullanacak delege listelerini de belirleyecek. Böylece yapılacak yeni görevlendirmelerle yeni yönetim ve delegeler müstakbel genel başkanın iradesiyle bugünden oluşturulmuş olacak.

YEREL SEÇİMLERDEN SONRA YAPILAN ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER

Ak Parti 30 Mart yerel seçiminden sonra genel merkezde önemli değişikliklere gitmiş; partinin teşkilattan sorumlu genel başkan yardımcılığına Ekrem Erdem'in yerine, Demokrat Parti'den AKP'ye katılan Süleyman Soylu getirilmişti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevş. - 4 yıl önce
düşük oyun sebebi neden il başkanı olur da, belediye başkanı olmaz şaşılacak iş.
Avatar
Kozaklı darısı - 4 yıl önce
Darısı Kozaklı'ya
Avatar
sevdalı - 4 yıl önce
yeni il başkanı mehmet yakup zağlanmış olmalı.
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
Ehil biri başkan olsun genç dedik cahil çıktı
Avatar
açıklama - 4 yıl önce @nevş.
çünkü il başkanı kaybedilen yerlerdeki mevcut adaylar konsunda ısrar etti sadece 1 ilçe kazandı ve onuda mağlesef 300 farkla aldı.i̇l genelinde değişime gidilmedi halk onların yerine gerekli uyarıda bulundu.gereği yapılsın dedi.gereği yapılıyor.
Avatar
insani görev - 4 yıl önce
hiç bir koltuk ve hayat kalıcı değildir akp mhp lilerin işini yaptı dost olacağını sandı ne oldum delisi oldular üzüldüm desem yalan olur. inşallah düzgün biri gelir gelmiş geçmiş en teşkilatçı başkan zafer inanırdı bence ondan sonra her gelen bir öncekini arattı
Avatar
buna ancak gülünür - 4 yıl önce @açıklama
senin bu dediğine kargalar bile güler. ilçelerdeki tüm adayları m.vekilleri seçmiştir. ilbaşkanına dahi söz hakkı verilmemiştir. burda kalkıp ahkam kesme
Avatar
siyasetçi - 4 yıl önce
akpartide artık yaşananlar memlekete ne kadar hizmet edrimden ziyade kendime ve çevreme hasıl hizmet ederime geçmiş vaziyette eğer ilbaşkanının istifası istendiyse ilçe başkanı ve yönetimi neden görevde artık bi şeylerin devir teslimi yapılmalı
,