banner461
banner195

AK Parti’de çift görevler kaldırılıyor

AK Parti’de önümüzdeki günlerde yapılacak olan ilçe kongreleri öncesinde çeşitli değişikliklerde yapılıyor.

AK Parti’de çift görevler kaldırılıyor
15 Eylül 2017 Cuma 12:54

banner143
banner134
AK Parti’de önümüzdeki günlerde yapılacak olan ilçe kongreleri öncesinde çeşitli değişikliklerde yapılıyor.
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla artık teşkilatlarda yönetimlerde görev alanlar artık başka bir teşkilat görevinde bulunamayacaklar.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı M. Ali Tanrıver, bu değişimle birlikte il başkanlığına devam edip etmeyeceğinin belli olmasıyla birlikte kendisinin de Nevşehir Belediyesi Meclis Üyeliğinden istifa edebileceğini söyledi.
AK Parti’de Ürgüp İlçe başkanı olan Aynur Asiltürk aynı zamanda il genel meclisi üyesi. Öte yandan Kozaklı ilçe başkanı Fatih Aral belediye meclis üyesi. AK Parti gençlik kolları başkanı M. Rauf Yanar’da Nevşehir belediyesi meclis üyesi.
Asiltürk, Aral ve Yanar önümüzdeki günlerde yapılacak seçimlerin ardından yeniden bu görevlerine devam etmemeleri durumunda belediye meclisi ve il genel meclisi üyeliklerinden istifa etmek durumunda kalacaklar.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ak partili - 9 ay önce
Doğru olan il başkanlığını bırakmanız olacaktır sebebine gelince il başkanlığına atandınız oysa belediye meclis üyeliğine milletin oyuyla seçildiniz milletin emaneti yarı yolda bırakılmaz
Avatar
Ak Partilii - 9 ay önce
Yukarıdaki yoruma katılıyorum.Parti il başkanlığı değil halkın tercihi ön planda tutulmalı.