banner461
banner195

Ak Parti’nin ilçe ve belde adayları kimler olacak?

30 Mart yerel seçimlerde Nevşehir AK Parti ilçe ve beldeler kimlerle seçime gireceğini ilk olarak fibhaberi.com’dan öğrenin.

Ak Parti’nin ilçe ve belde adayları kimler olacak?
24 Aralık 2013 Salı 13:41

banner143
banner134

 Türkiye 2014’de tarihin en önemli yerel seçimlerinden birine giriyor. Siyasi partiler seçimlere en iyi bir şekilde hazırlanırken başkan adayları da partilerin daha fazla oy almaları için kilit bir noktada yer alıyor. 2002’den bu yana her seçimde daha da güçlenen ve aday tespitlerinin çoğunda doğru kararlar alan Ak Parti’de bu seçimde de yine rakipleri karşısında ara farkla önde olmayı hedefliyor.  

Nevşehir Merkezde Mevcut Başkan Hasan Ünver’i aday olarak belirleyen Ak Parti herkesin ilgisini üzerine çekmeyi başardı.

Diğer siyasi partiler hiçbir aday adayı dönemi yaşamadan direk adaylarını çıkarırken Ak Parti Nevşehir teşkilatına Belediye başkanlığı için 9 aday adayı baş vurarak yine tarihi bir rekoru elde etti.

Ak Parti’nin adayı açıklandıktan sonra bütün aday adaylarının ve Teşkilatın Hasan Ünver etrafında kenetlenmesi ise dikkatlerden kaçmadı. 

ŞİMDİ TÜM GÖZLER İLÇE VE BELDELERDE
AK Parti Nevşehir merkez adayını açıkladıktan sonra bütün gözler AK Parti’nin ilçe ve belde adaylarına çevrildi. Edindiğimiz bilgilere göre mevcut AK Partili Belediye Başkanlarının çoğu ile devam kararı alınacağı bir kaç yerde değişiklikk yapılması planlandığı bilgisine ulaştık.Nevşehirin en çok okunan Kulislerin en güçlü gazetesi FİB Haber.com okuyucuları için bir tahmin yürüterek adaylar açıklanmadan tahminlerini yeniden açıklıyor. Şu ana kadar adaylar noktasında henüz hiçbir resmi açıklanma yapılmadan kesin olmammakla birlikte ilçe ve beldelerde kimlerin Ak Parti adayı olacağını duyuruyoruz.

Avanos : Dr.Mustafa Körükcü
Acıgöl: Ercan Ertaş
Gülşehir:Mustafa Dursun
Ürgüp:Fahri Yıldız-Mehmet Aktürk
Kozaklı:Erdoğan Çelik
Hacıbektaş:Yusuf Koçak
Derinkuyu:Serdar Pala

Karapınar:Mustafa Tiftik
Kavak:Celal Yiğit
Nar:Ali Erdoğmuş
Göreme:Nuri Cingil
Çat:Kamil Duru
Kaymaklı:Halit Elma
Göre:Mustafa Topçu
Ortahisar:Mustafa Ateş-Ali İhsan Özendi
Uçhisar:Ahmet Taygurt-Ahmet Acar
Sulusaray:Bayram Yılmaz
Yazıhüyük:Cengiz Çavdar
Kalaba:Mustafa Köroğlu
Çalış:Alparslan Özer
Tatlarin:Hilmi Biltekin-Ferhat Adıyaman
Özkonak:İlker Yürekli

AK Parti Nevşehir İlçe ve Belde Belediye Başkanlarının önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.Muhtemelen Hafta sonu Adayların tesbit edilmesi daha sonra belirlenecek bir günde de Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde Aday tanıtım toplantısıyla kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
uçhisarlı - 4 yıl önce
ahmet acar gibi aile yapısı düzgün biri uçhisar adayı olmalı
Avatar
adaylar - 4 yıl önce
parti böyle bir hata yapıp osman süslüyü kaybetmesin akp oy moy yok aksi takdirde.
Avatar
şaka olsa gerek - 4 yıl önce
beldemizi uçhisarı temsil edecek kişilerin her açıdan örnek teşkil etmesi gerekir yanlış isimler bunlar osman başkandan sonra yazık olacak uçhisara akp ne yapıyor böyle
Avatar
AK - 4 yıl önce
derinkuyu hak ettiği ismi nihayet buldu şimdi hizmet zamani yolun açik olsun serdal pala.
Avatar
MEHMET - 4 yıl önce
kavak için ercan doğanay olmasi gerekiyor biz ercan doğanayi bekliyoruz
Avatar
talihsiz - 4 yıl önce
uçhisar icin tahlihsizlikler başliyor desenize osman bey gibi düzgün bir başkan daha yazik ki olmayacak eğer bu isimler alirsa ...
Avatar
SANAYİ ESNAF - 4 yıl önce
derinkuyu için beklenen sonuç çok ısabetli bir karar serdar pala.şimdi derinkuyu layık oldu yere serdar başkanla gelecek şimdi bakın bakalım hizmet nasıl olur.daha genç diye dedikodu yapanlarıda gördük naptılar onlar olgunduda ne kazandı memleket hep geri ama şimdi devir inşallah dönecek yolun açık olsun sonuna kadar yanındayız sanayii esnafı olarak.
Avatar
tatlarin - 4 yıl önce
nerede tatlarin yazmamışınız efsana hilmi başkanı...