banner461
banner195

Almanya Başbakanı Angela MERKEL, Avanos ve Kapadokya Ziyaretini Tamamladı

Almanya Başbakanı Angela MERKEL, Avanos ve Kapadokya bölge gezi programını tamamladı. 24 Şubat Pazar günü Avanos’a gelen Almanya Başbakanı Angela MERKEL, geceyi Avanos Double Tree By Hilton Kapadokya Otel’de geçirdi.

Almanya Başbakanı Angela MERKEL, Avanos ve Kapadokya Ziyaretini Tamamladı
25 Şubat 2013 Pazartesi 19:01

banner143
Almanya Başbakanı Angela MERKEL, Avanos ve Kapadok
İlgili Galeriye Git
banner134

 24 Şubat Pazar akşamı uçakla Gülşehir Havaalanına inen Almanya Başbakanı Angela MERKEL, havaalanından 70 araçlık konvoyla konaklamak üzere Avanos Double Tree By Hilton Kapadokya Otel’e geldi. İlçemizde Almanya Şansölyesini Avanos Kaymakamı Mustafa ELDİVAN ve Belediye Başkanımız Dr. Mustafa KÖRÜKCÜ karşıladı.

 

25 Şubat Pazartesi günü, Almanya Şansölyesi Angela MERKEL, Avanos Double Tree By Hilton Kapadokya Otel’den ayrılmadan önce otel hatıra defterine “Avanos’ta çok kısa bir süre kalmama rağmen harika bir konaklama yaşattınız. Gelecekte daha güzel şeyler yaşamak temennisi ile her şey için teşekkürler Avanos” yazdı. Daha sonra konvoy ile birlikte Göreme Açıkhava Müzesi'ne hareket edildi. Açıkhava Müzesi gezildikten sonra, Avanos Paşabağları ve Zelve bölgesi ziyaret edildi.

 

Almanya Başbakanı Angela MERKEL’e Avanos ve Kapadokya gezi programında; Kültür ve Turizm Bakanı Ömer ÇELİK, Nevşehir Milletvekili Ebubekir GİZLİGİDER, Türkiye Berlin Büyükelçisi Hüseyin Avni KARSLIOĞLU' Nevşehir Valisi Abdurrahman SAVAŞ, Avanos Kaymakamı Mustafa ELDİVAN, Belediye Başkanımız Dr. Mustafa KÖRÜKCÜ, Adalet ve Kalkınma Partisi Avanos İlçe Başkanı Serkan FERALAN, daire amirleri ve protokol üyeleri de eşlik etti.

 

Almanya Şansölyesi Angela MERKEL’e Belediye Başkanımız Dr. Mustafa KÖRÜKCÜ, Avanos hatırası olarak, ilçemizin el sanatı ürünlerinden Avanos tabağı hediye etti. Avanos ve Kapadokya bölge gezisinin ardından Almanya Başbakanı Angela MERKEL, saat 11:00 civarında Almanya Cumhurbaşkanlığı'na ait uçakla Ankara'ya hareket etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
N .BALAK - 5 yıl önce
sayin site yonetimi bir hatirlatmada bulunmak istiyorum havaalani olan yer gulsehir degil tuzkoyu dur