banner461
banner195

Amacım Ön Seçim Sonucuna Tepki Göstermek Değildi

Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekili aday adayı olan Fahri Ertik, adaylıktan çekilişinin kesinlikle yanlış değerlendirilmemesi gerektiğini belirtti.

 Amacım Ön Seçim Sonucuna Tepki Göstermek Değildi
09 Nisan 2015 Perşembe 16:15

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekili aday adayı olan Fahri Ertik, adaylıktan çekilişinin kesinlikle yanlış değerlendirilmemesi gerektiğini belirtti.

Sosyal Paylaşım sitesinden yaptığı açıklamada CHP Nevşehir Milletvekili aday adayı Fahri Ertik, “Değerli arkadaşlarım bildiğiniz üzere CHP den ön seçime girdim ön seçim sonucunda 4. Olduğum açıklandı dahası herkes buna böyle inandı partililerimiz ve adaylarımız bunu böyle kabullendi. Özellikle Avanos ilçemizden iki adayın listede yer alması beni de sevindirdi. Ancak seçim kurulunun beni üçüncü sıra adayı olarak bildirmesi hepimizi şaşırttı. Herkes bu durumu kabullenmişken yeni bir durum ortaya çıktı. Bende partililerimizin ve örgütümüzün kabullendiği dengeli ve başarılı olacak aday listesini bozmamak adına eski duruma dönülmesi için tamamen partimi ve arkadaşlarımı düşünerek listeden çekildim. Amacım asla ön seçim sonucuna bir tepki göstermek değil partimin başarısı için eski duruma dönülmesini sağlamak içindir. Yoksa seçim sonucunun böyle çıktığını baştan bilseydim kesinlikle çekilmedim. Görev verildiğinde tekrar geleceğim” şeklinde konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.