banner461
banner195

ANA Parti kuruldu!

Ankara Bağımsız Milletvekili Emine Ülker Tarhan, Anadolu Partisi'nin (ANA Parti) kuruluş dilekçesini, İçişleri Bakanlığı'na sundu.

ANA Parti kuruldu!
14 Kasım 2014 Cuma 17:53

banner143
banner134
Ayçiçek amblemli Anadolu Partisi'nin kuruluş dilekçesi bugün İçişleri Bakanlığı'na verildi.


'MUTLUYUZ, UMUTLUYUZ'

Tarhan, Bakanlıktan ayrılırken yaptığı açıklamada, "Biz az önce Anadolu Partisi'ni kurduk. Mutluyuz, umutluyuz" ifadesini kullandı.
Türkiye'de bir umutsuzluğun hakim olduğunu savunan Tarhan, "Bu umutsuzluğun aşılması gerekiyor. Ben umudun da Anadolu'da olduğuna inanıyorum. O yüzden Anadolu Partisini kurduk" diye konuştu.


'NEDEN ANADOLU PARTİSİ?'

Emine Ülker Tarhan, şunları kaydetti:


"Belki 'neden' diye biraz açmak gerekir. Neden Anadolu Partisi? Çünkü Anadolu, bir milletin doğuş ve varoluş hikayesi. Çünkü Anadolu, kültürlerin kaynaştığı, ebedi yurdumuz. Çünkü Anadolu, zulme karşı, işgale karşı direnişin kalesi. Çünkü Anadolu, tertemiz insanların ülkesi. Biz odağına insanı koyduk, Türkiye'yi ayağa kaldırmak için Anadolu Partisini kurduk. 'Uğurlu olsun' diyorum. 'Önemli olsun' diyorum. Adı gibi 'kadim olsun' diyorum, Anadolu Partisi. ANA Parti, ülkemize ve ulusumuza, milletimize hayırlı, uğurlu olsun."


"CHP'den ya da başka bir partiden katılımın olup olmayacağı" sorusu üzerine Tarhan, "Başka partilerle ilgili bir yorum yapmak istemiyorum. Ama Türkiye'nin her yerinden, her kesimden insan olağanüstü bir ilgi gösteriyor. Ben sizin ilginize de çok teşekkür ediyorum" diye yanıt verdi.

Tarhan, partinin kurucuları ve amblemi gibi konularda daha sonra ayrıntılı açıklama yapacağını sözlerine ekledi.

Kaynak:Haber7


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
polat - 4 yıl önce
Emine ülker chp den dinle imana az uğraşıyor diye ayrıldı
Avatar
Gurbetteki Nevşehir'li - 4 yıl önce @polat
sen ne çok şey biliyorsun? yada bildiğini sanıyorsun. emine ülker tarhan'ı tanıyormuş gibi birde yorum yapıyor. chp dinle az uğraşıyor diye ayrılmış mış... tuzlayımda kokma polat. çok komiksiniz sizlerde olmasanız bizi kim güldürecek.