banner461
banner195

Arınç: Yerel Medya Demokrasinin Kılcal Damarıdır

Başbakan Yardımcısı Arınç, "Yerel medya çok önemli. Yerel medyayı demokrasinin kılcal damarları gibi görüyorum" dedi.

Arınç: Yerel Medya Demokrasinin Kılcal Damarıdır
29 Kasım 2012 Perşembe 17:03

banner143
banner134

 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından Marmaris'teki bir otelde düzenlenen ''Yerel ve Bölgesel Medya Buluşması'' toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, yılda iki defa düzenlenen toplantıları çok önemsediğini söyledi.

Yerel medyanın önemine değinen Başbakan Yardımcısı Arınç, ''Yerel medya çok önemli. Yerel medyayı demokrasinin kılcal damarları gibi görüyorum. Elindeki kıt imkanlarla haberden habere koşan dürüst, samimi ve çalışkan gazeteci arkadaşlarımızla yerel medya Türkiye'de hem güçlü hem de büyük bir ihtiyaç" dedi.

Bundan dolayı her zaman ayağının birinin Anadolu'da, bir gözünün de yerel medyaların sayfalarında ve ekranlarında olduğunu belirten Arınç, salondaki basın mensuplarına seslenerek, ''Hepsi diyemeyeceğim, ama büyük bir kısmı binbir güçlükle ve gazetecilik namusuna halel getirmeden bu işi büyük bir aşkla yapan siz değerli yerel medya emekçileri yerelin sesini en güzel şekilde bizlere duyurmaktasınız. Bu sesi kamuoyuna taşımaktasınız ve gerçekten takdir edilecek, eli öpülecek bir görev yapmaktasınız'' diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.