banner461
banner195

Arısoy : Yolsuzlukların Hesabını Sormak İçin Aday Oldum

MHP Gülşehir Belediye Başkan Adayı Vahdi Arısoy yaşanılabilir bir Gülşehir yaratmak için aday oldum diye konuştu.

Arısoy : Yolsuzlukların Hesabını Sormak İçin Aday Oldum
27 Kasım 2013 Çarşamba 09:42

banner143
banner134
MHP'nin Gülşehir Belediye Başkan Adayı Vahdi Arısoy Oldu...

Abdullah ERGEN; yerel yönetim Yerelden belirlenir dedi: Adayımız Vahdi ARISOY

          MHP Gülşehir’de 2014 Mart Yerel seçimlerinde belediye başkanlığına VAHDİ ARISOY’la gidecek. Gülşehir MHP binasında gerçekleşen aday tanıtım toplantısına katılan Milliyetçi Hareket Partisi İl başkanı Göksel Taşçı yaptığı konuşmada 3 aydır yaptıkları hassas çalışmalar sonucu, bütün kriterleri değerlendirerek seçimlere Vahdi ARISOY’la katılacaklarını belirtti.

          30 Mart 2014 te yapılacak yerel seçimlerde Gülşehir tekrar Milliyetçi Hareket Partisi ile yola devam edecek diyen Göksel TAŞÇI, ''adayımız vatanımıza Milletimize ve Gülşehir'e hayırlı uğurlu olsun'' dedi.

 MHP İlçe Başkanı Abdullah ERGEN;

       Bugün buraya 30 Mart 2014 de yapılacak yerel seçimlerde partimizin belediye başkan adayını açıklamak ve değerli belediye başkan adayımızı sizlere tanıtmak için toplanmış bulunmaktayız. Bugüne kadar 4 arkadaşımız Gülşehir Belediye Başkan aday adaylığı için partimize müracat etmiştir. Bu dört arkadaşımız MHP için çok değerli insanlardı. Ancak seçim yarışının kazanan tek olduğu için  yaptığımız titiz çalışmaların sonucunda Vahdi Bey’in belediye başkan adayımız olması gerektiği sonucuna ulaştık. Yapmış olduğumuz temayül ve anket çalışmaları sonucunda 1.çıkan adayımız Vahdi Arısoy bey olmuştur. Yaptırmış olduğumuz anket ve temayül yoklamalarından bahsedeceğim;

1.si yaklaşık 900 kişiye ulaştığımız bunlardan 100 kişi Karacaşar kasabası, 100 kişi Tuzköy kasabası 700 kişi ilçe merkezinde yüz yüze yapılan anketin sonucunda Vahdi bey 1.çıkmıştır.

2.si 135 üyemizle yaptığımız anket çalışmasında üyelerimizin ezici çoğunlukla istediği aday Vahdi Arısoy olmuştur.

3.sü MHP Gülşehir İlçe yönetiminde yapmış olduğumuz oylamada Vahdi ARISOY beyefendi oy çoğunluğu ile yine 1. Çıkmıştır.

4.sü peyderpey yaptırdığımız anket çalışmaları ve İlçe merkezinde kanaat önderleri ile yaptığımız çalışmalar, Mahalle sakinleri, esnaflar, partililerimiz, Gülşehir halkının istediği aday Vahdi ARISOY olmuştur.

Tüm bu çalışmalar neticesinde demokratik gelişmeler ışığında gayet şeffaf Milliyetçi Hareket Partisine yakışır bir olgunluk içerisinde Gülşehir’imizi daha modern daha yaşanılabilir bir şehir haline getirebilecek kaybolan, çalınan  5 yılımızı da tamir edebilecek Gülşehir’linin bize işaret ettiği aday Vahdi ARISOY olmuştur. aday tespitlerimizi en demokratik şekilde yaptık. Herkes hür iradesi ile tercihini yaptı. Başkaları gibi kişilerin vicdanını baskı altına almayı hiç düşünmedik ve düşünmeyeceğiz çünkü bizler kişisel menfaatler içinde olmadık önce ilçemizi sonrada partimizin menfaatlerini ön planda tuttuk bundan sonraki çalışmalarımız da hep ilçemiz için olacaktır. Adayımız ile birlikte şirin Gülşehir’i daha iyiye daha ileriye nasıl götürürüz çalışmasını yapacağız. Bunu en iyi MHP nin yapacağına inanıyor, hepinizi saygı ile selamlıyorum. Allah yolumuzu açık etsin.

      Basın açıklaması ve iletişim kanallarımızı kullanarak projelerimizi tek tek açıklayacağız. Sanırım biraz sonra yapacağı konuşmada da Vahdi ARISOY Gülşehir için gerçekleştireceği projelerin bir kısmını bizlere açıklayacaktır. 

       Önümüzdeki seçimlerin ülkemiz ve ilçemiz için önemi çok büyüktür. Çünkü Türk milletinin üzerinde oynanan sinsi oyunlar bu seçimlerin sonucuna göre şekillenecektir. Partimiz bu işin bilincinde olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Gülşehir MHP Belediye Başkan Adayı Vahdi ARISOY'un adaylığının açıklanması üzerine yaptığı ilk açıklamalar;

Sevgili hemşehrilerim...

Türk-İslam medeniyeti, kul hakkı gözeten ve adalete önem veren yöneticilerin sayesinde insanlığın itibar ve görkem koltuğundan uzunca bir müddet inmemiştir. Hz. Ömer efendimizin "Fırat kenarında bir kuzuyu kurt kapsa, Allah bunun hesabını benden sorar..."dediği gibi bu anlayışa tarihimizden birçok örnek verebiliriz. Yöneticiler bu felsefe ile insanlar arasında adaleti sağlamalı yandaş, partili ayrımı yapmadan herkese eşit hizmet etmelidirler. Ayrıca bulunduğu yöreye ağa, bey, efendi olmak için değil hizmetkâr olmak için yola çıkmalıdırlar. Ben her şeyden önce bu düsturlar ile yola çıktım. Yüce Yaradan bana güzel görevler nasip etti; bu nedenle ben bir şey olmak, bir yerlere gelmek, ismimin önüne belediye başkanı unvanını eklemek için değil; şu anda ufuksuz ve vizyonsuz insanlar tarafından yönetilen şehrime hizmetkâr olmak ve yolsuzlukların hesabını sormak için aday oldum.

             Belediye başkanı sadece şehrin altyapısı ve temizliğinden sorumlu olmamalıdır. Şehrin emin kişisi Şehremini olarak; camilerden, okullardan, hastanelerden ve ticari faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyaçlarından da sorumlu olmalıdır. Bu şehri kalkındırmaya, turizm yatırımlarını başlatmaya, insanlarımızın refah, eğitim ve genel kültür düzeyini arttırmaya, yolsuzluk ve rüşvet skandallarına dur demeye, üretken belediyeciliğe ve yaşanabilir bir Gülşehir için çalışmaya talibim. Eğer halkımız teveccüh gösterir ve Cenab-ı Allah kısmet ederse kuracağımız ekibimiz ve hemşerilerimizle birlikte:

        - Karacaşar'la Tuzköy arasına Organize Sanayi Bölgesi kurularak, İşadamlarımızın şehrimize yatırım yapmaları sağlanacak,

-          Hacı Oğuz ağabeyimin yaptırdığı Atıl Otel faaliyete geçirilerek Şehir turizme açılarak, buradaki düğün salonu Kışında kullanılabilir hale getirilecektir.

-          Dar gelirliler için konut kooperatifi kurulacak,

-    Barajı kanal içerisine alarak; şehri sivrisinek ve pis kokulardan kurtararak Kızılırmak eski doğal yapısına kavuşturulacaktır.

-          Sadabad parkı eski görkemli haline tekrar getirilecek, oradaki esnaflarımızın gelirleri artırılacaktır.

-          Gülşehir'deki kum ocağı harmanlık olmaktan kurtarılacaktır.

-          Tuzköy deki yeni kum ocağı ve tuz madenini faaliyete geçirilecektir.

-          Yurdumuzdaki işadamları ziyaret edilerek, ilçemize yatırım yapmaları ve Öğrencilerimize burs imkânları sağlanacaktır.

-          Belediyemizin girişimleri ile İşkur, KOSGEP, Nevşehir Ticaret ve Sanayi odası koordineli iş garantili meslek edindirme kursları açılacak.

-          Gençlerimizin spor yapmalarını teşvik edecek, Üniversite öğrencilerimizin ilçemizde vakit geçirmeleri sağlanacaktır.

-          Kurşunlu Cami onarımı ve Çevre düzenlemesi için Vakıflar Bölge Müdürlüğü nezdinde çalışmalar yapılarak, Bu İbadet hanemizin daha Efektif kullanımı sağlanacaktır.

 

Muhterem Hemşehrilerim;

       Son dönemlerde ülkemizde anlaşılmayan şeyler olmaktadır. Âşık Veysel, Barış Manço, Neşet Ertaş dururken Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü Ahmet Kaya'ya verilmektedir. Barzani Ankara'ya değil Diyarbakır'a davet edilmekte coğrafyamızın bu bölümü Kürdistan diye ifade edilmektedir. Şivan Perver'in doğuyu kan içici düşmandan koruduk diyerek PKK'yı kutsallaştıran "Biz Kimiz" şarkısı dinlenirken hükümet büyüklerimiz ağlamaktadır. Çok garip şeyler olmakta, bu memleketin bölünmesine yol açacak gaflet ve delalet emareleri görülmektedir. Köklerimiz Orta Asya'da bir olan Anadolu'da da 1000 yıllık Kardeşliğimiz bulunan Kürt kardeşlerimizle birliğimizi, dirliğimizi, hısımlığımızı bozmaya çalışanlar baş tacı edilmektedir. Ülkede işsizlik artmış, iç ve dış borç iki buçuk katına çıkmış, bütün komşularımızla sıfır sorun denerek yola çıkılmış, hepsiyle düşman olunmuş, memlekette yabancıya satılmadık işletme neredeyse kalmamış, halk fakirleştirilmiş, bankalara borçsuz insan neredeyse kalmamıştır. Bu gidişata dur demek sizlerin elindedir. Gün birlik ve beraberlik zamanıdır. Biz bu büyük davanın birer parçasıyız, birlikte hareket etmeli, zorlukları beraber aşmalıyız. Gelin bir olalım, iri olalım diri olalım. Hiç Beklemediğimiz bir Aday, adayı arkadaşımızın istifası bizi üzmüştür ama bu tür problemler siyasetin doğasında var olup her partide görülebilir. Gemi rotasını çizmiştir, hiçbir fırtına Bu Gemiyi yolundan alıkoymayacaktır.

        Ayrıca aday belirleme aşamasında yoğun mesai harcayan, titiz bir çalışma yürüten, bilimsel anketlerle gerçeği bulmak için çaba gösteren, Titiz ve tarafsız davranan ilçe başkanım ve değerli yönetimine de teşekkürü bir borç bilirim.

        Muhterem Hemşehrilerim;

Eski başkanlarımızdan Oğuz Diker ve Erol Ünlüsoy'a şehrimize yaptıkları hizmetlerden dolayı huzurlarınızda teşekkür ederken, hem bu ağabeylerimin, hem de geçmiş dönemlerde aday olup, kazanamayan ağabeylerimin ve arkadaşlarımın bilgi birikimi ve tecrübelerinden yararlanacağımı bilmenizi isterim. Yaptırdığımız bütün komu oyu yoklamaları ve anketlerde biz açık ara önde çıkıyoruz. Müslüman'ın yitiğini bulması farzdır düsturuyla çalışacak, beş yıl önce partimizin kaybettiği belediyeye, Yüce Yaradan'ın izniyle, MHP'nin bayrağını tekrar dikeceğiz. Gülşehirimizi, bakımsızlıktan, ilgisizlikten, sahipsizlikten ve köy görünümünden kurtararak ismine yaraşır bir şehir yapmak için Bismillah diyorum.

 

Cenabı ALLAH yar ve yardımcımız olsun.

 Ne Mutlu Türküm Diyene!

 

Vahdi ARISOY

Gülşehir MHP Belediye Başkan Adayı

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Uçhisarlı - 4 yıl önce
hayırlı olsun
Avatar
Gurbetin Ali'nin oğlu - 4 yıl önce
söylediklerinize acaba kendiniz inanıyormusunuz? bu nasıl bir kisvedir ki altında herşey yapılıyor