banner461

Asena Birim Başkanı Tunç'tan Emine Bulut cinayetine tepki

Nevşehir Ülkü Ocakları Asena Birim Başkanı Derya Tunç, geçtiğimiz günlerde eski eşi tarafından katledilen Emine Bulut hakkında konuştu; “Caniliğin ileri boyutlara gitmesi kabul edilemez”

banner503
Asena Birim Başkanı Tunç'tan Emine Bulut cinayetine tepki
25 Ağustos 2019 Pazar 14:45

banner143
banner134

Nevşehir Ülkü Ocakları Asena Birim Başkanı Derya Tunç, geçtiğimiz günlerde eski eşi tarafından katledilen Emine Bulut hakkında konuştu.

Gün geçtikçe azalması gerekirken aksine çoğalan kadına yönelik şiddet olayları tahammül edilemez bir hal aldığını ifade eden Asena Birim Başkanı Tunç, Türk milletinin yapısında olmayan bu caniliğin ileri boyutlara gitmesi, hele ki çocuğunun önünde bir annenin öldürülmesi kabul edilemez bir durum olduğunu vurguladı.  

Nitekim Bilge Kağan'dan miras olan yasaları göz önüne alınırsa Türkün töresini de adaletini de idrak edilebileceğini söyleyen Başkan Derya Tunç açıklamasının devamında; “Bir kişiyle iki Türk vuruşmaz, yaya olana atlı Türk saldırmaz diyen hukuk dili ayni zamanda 'kadın ve çocuğa vurulmaz, esir edilmez demiştir. Bu kurallara riayet etmemenin cezası mutlak ölüm olmuş, adalet tecelli etmiştir. Yiğitlik kadını ezmekte değil, onu yüceltmektedir. Adamlık, cenneti ayaklarının altında saklayan anneleri öldürmekte değil, onu yaşatmaktadır. Üzülerek takip ettiğimiz ve takipçisi olacağımız Emine Bulut davasında da 'töreye riayet etmeyenlere' adaletin tecelli etmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Kadına şiddet konusunda bir açıklama kabul etmiyor, mazeretlere asla kulak açmıyoruz.” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.