banner461
banner195

Ataş: “Eylemcilerin Hedefi Erdoğan'ı Yıpratarak Hükümeti Düşürmek“ dedi

AK Parti seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Mustafa Ataş AK Parti Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığı 4. Bölge toplantısında yaptığı konuşmasında Gezi parkı olaylarını değerlendirdi. Ataş: "Eylemcilerin Hedefi Erdoğan'ı Yıpratarak Hükümeti Düşürmek" dedi

Ataş: “Eylemcilerin Hedefi Erdoğan'ı Yıpratarak Hükümeti Düşürmek“ dedi
22 Haziran 2013 Cumartesi 15:59

banner143
banner134
AK Parti seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı  Mustafa Ataş Nevşehir'de Konuştu...
Nevşehir Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezinde yapılan toplantıda Basına açık bölümde konuşan AK Parti seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı  Mustafa Ataş şunları ifade etti. AK Parti seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı  Mustafa Ataş, Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin, "Şimdi o eylemleri yapanlara şunları sormak istiyorum; 2002 yılında neyi yapabiliyordunuz da bugün yapamıyorsunuz. Demokratikleşme konusunda ülkemiz 2002'den daha mı kötü, ekonomik noktada Türkiye şu anda 2002'den daha mı kötü, bireysel hak ve özgürlüklerde Türkiye 2002'den daha mı kötü, nedir mesele bunları herkesin düşünmesi gerekir" dedi.
Ataş, Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki AK Parti seçim İşleri Başkanlığı 4. Bölge Toplantısı'nda yaptığı konuşmada,  Türkiye'de bütün dünyanın dikkatini çeken yatırımlara imza atıldığını söyledi.

Bu yatırımların Türkiye'nin 2023 vizyonu çerçevesinde gelişimine katkı sağlayacak yatırımlar olduğunu ifade eden Ataş, bundan rahatsız olan güçlerin Taksim'de başlayan olayları tertip ettiğini savundu. 

Ataş, Türkiye'nin bu başarılarını hazmedemeyenler ile bir takım iç ve dış güçlerin ortaklaşa girişimleriyle Türkiye'de bir kaos ortamı meydana getirilmeye çalışıldığını belirterek, "Hamdolsun milletimizin dirayetiyle ve sayın genel başkanımızın dik duruşuyla, milletimizin de onun arkasında dik duruşuyla bu planlar boşa çıktı ve boşa çıkacaktır. Milletimiz bu tuzaklara, bu oyunlara, bu planlara fırsat vermeyecektir" dedi.

Eylemlerin arkasında 2014'de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin olduğunu öne süren Ataş, "Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, 2007 yılında seçildiği zaman 367 garabetini meclise nasıl yaşattılarsa bugün de o sürecin devamında halkın seçeceği bir cumhurbaşkanını hazmedemeyenler sokaklardaki eylemleri ile Türkiye'deki istikrarın sonunu getirmeye çalıştılar" diye konuştu.

Gezi Parkı eylemlerinde AK Parti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hedef alındığını belirten Ataş, eylemcilerin ne istediklerini bilmediklerini, 2002'den bu tarafa yaşanan gelişimi ve değişimi görmezden geldiklerini anlattı.

 Ataş, Türkiye'de AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan'dan başka iktidar ve lider alternatifi olmadığını kaydederek, şöyle devam etti:  

"Şimdi o eylemleri yapanlara şunları sormak istiyorum; 2002 yılında neyi yapabiliyordunuz da bugün yapamıyorsunuz. Demokratikleşme konusunda ülkemiz 2002'den daha mı kötü, ekonomik noktada Türkiye şu anda 2002'den daha mı kötü, bireysel hak ve özgürlüklerde Türkiye 2002'den daha mı kötü, nedir mesele bunları herkesin düşünmesi gerekir. AK Parti iktidarını Türkiye'de indirdiniz aşağı diyelim. Tayyip Erdoğan'ı da iktidardan indirdin. Peki alternatifin ne, Türkiye'ye şu anda sunacak bir alternatifin mi var, Meclisin şu an ki ortamında bir iktidar alternatifi mi var, Türkiye'yi Tayyip Erdoğan'dan daha iyi yönetecek bir lider mi var? Bütün bunları sordular mı acaba kendilerine. Sordukları zaman karşısında hepsi bir hiçtir, bir boşluktur, bir yoktur. Demek ki bu ülkede o eylemleri yapanlar, demokratik hak arayışını yasal çerçeve içerisinde yapanları istisna olarak tutarak söylüyorum sokaklarda yakarak, yıkarak, insanları korkutarak, kamunun mallarına zarar vermek suretiyle, orada esnafı 1 aydır kan ağlatmak suretiyle ne yapmak istediler acaba. Yapmak istedikleri tek şey var, dışarıdan planlanan içerdeki piyonlarını kullanmak suretiyle bu ülkede bir kaos ortamı meydana getirmek ve milletin iktidarını zayıflatmak, milletin iradesine müdahale etmek bütün dertleri bu."

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.