banner461
banner195

Ateşok Deveci AK Parti milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı

7 Haziran 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek Milletvekilliği seçimleri için geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki görevinden istifa eden Nurcan Ateşok Deveci, AK Parti Milletvekilliği aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

Ateşok Deveci AK Parti milletvekili aday adaylığı başvurusunu yaptı
19 Şubat 2015 Perşembe 16:42

banner143
banner134
 7 Haziran 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek Milletvekilliği seçimleri için geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki görevinden istifa eden Nurcan Ateşok Deveci,  AK Parti Milletvekilliği aday adaylığı için başvurusunu yaptı.

AK Parti Nevşehir İl Başkanlığı tarafından oluşturulan AK Parti Milletvekilliği aday adaylığı komisyonuna ön başvurusunu yapan Ateşok Deveci, daha sonra AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver’i makamında ziyaret ederek, resmi aday adaylığı başvurusunu gerçekleştirdi.

Nurcan Ateşok Deveci Kimdir?

KİŞİSEL BİLGİLER

-       Adı Soyadı: Nurcan Ateşok Deveci

ÇALIŞTIĞI KURUM

Milli Eğitim Bakanlığı

ÖĞRENİM DURUMU

-       Lisans – 1985  G.Ü. Mesleki Eğitim Fakültesi Teknoloji Eğitimi Bölümü İş Eğitimi A.B.D.

-       Yüksek Lisans – 1989  H.Ü.Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme A.B.D

-       Doktora Programı 1996-1998 H.Ü. Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme A.B.D (Tezsiz)

-       Doktora Derecesi – 2008 A.Ü- E.B.F  Ölçme – Değerlendirme ve  Psikometri A.B.D.

-       TEZ KONULARI

-       Y.LİSANAS   ‘Öğrencilerin Ortaokul Başarıları Lise Başarılarını Yorduyor Mu?’

-       DOKTORA   ‘ UDS Sınavının Madde Yanlılığı Bakımından İncelenmesi’

Nevşehir Göre'li Tahir ile Gülüzar Ateşok'un kızı olarak, babamın memuriyeti dolayısıyla Burdur'da 1963 yılında dünyaya geldim. İlk ve ortaöğretimi İzmit, Siirt ve Ankara'da tamamladım. Gazi Üniversitesi İş Eğitimi Bölümünde Lisans, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Ölçme Değerlendirme Ana Bilim Dalında, Yüksek Lisans Eğitimini tamamlayıp, Doktora Derecemi, Ankara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Ölçme ve Değerlendirme -Psikometri Ana Bilim Dalında aldım. Ayrıca, Hacettepe Üniversitesi Ölçme ve Değerlendirme Ana Bilim Dalında da doktora derslerini tamamladım.

Türkiye Birincisi olarak Milli Eğitim Bakanlığında göreve başladım. Büyük kısmı Dünya Bankası destekli çok sayıda araştırma, inceleme çalışmalarında bulunup, yurtiçi ve yurtdışı kongrelere bildiri ile katılıp, çalıştay, kurs ve seminerlerde öğretim görevlisi olarak yer aldım. İlköğretim Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürlüğüm süresinde, İlk ve orta öğretime yönelik temel derslerde öğrenci, öğretmen ve çalışma katapları olmak üzere yaklaşık 70 kitabın öçlme ve değerlendirme bölümlerini yazıp, bakanlık politikalarına yön veren alıştırmalar yaptım. 2011 yılında Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Ölçme Değerlendirme ve Yerleştirme Grup başkanı olarak atandım. Bu görevimde ülke genelinde ilk en büyük sınav organizasyonu ve uygulaması yürüttüm. Kıbrıs'ta ve TIKA ile Yemen'de Ulusal Sınav Merkezi kurma çalışmalarına katıldım. UNCEF ve Dünya Bankası ile bir çok projede görev aldım. Avrupa Birliği Ulusal Ajansında 10 yıl Comenious ve Erasmus projelerinde dış uzmanlık yaptım. Fatih Projesi Yürütme Kurulunda üyeliğinde bulundum. Yemen Hükümeti ile Türkiye arasında TIKA koordinatörlüğünde deneyim paylaşımları görüşmelerinde Yemen'de görev aldım. İki yıl IEA TIMMS ( Uluslararası Eğitim Araştırmaları, Matematik, ve Fen Çalışması Eğilimleri) de, Türkiye Ulusal Koordinatörü görevini yürütüp, 53. Genel Kurula (Tayland), Türkiye Ulusal Koordinatörü ve 8.-9. (Singapur, Hamburg) Ulusal Araştırma Koordinatörü olarak katıldım. OECD PISA (Ekonomik İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı - Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programına (Estonya), 33. Yönetim Kurulu Toplantısına, Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı olarak katıldım.

Tasavvuf müziği ve sanat müziği dinlemeyi, kitap okumayı, yağlı boya resim yapmayı, doğada fotoğraf çekmeyi seviyorum. Evli ve bir evladım olup, iyi derecede İngilizce bilmekteyim.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kenan - 3 yıl önce
Hadi iyisin daire başkanlığını garantilediniz hanım efendi
Avatar
mehmet - 3 yıl önce
mustafa açıkgöz hayırlı olsun memleketimize
Avatar
ters köse - 3 yıl önce
herkez hepiniz ters köşe olacaksınız bu bayan 2. sıradan aday hayırlı olsun 1. sırada ersan başkan 3. sırada hüseyin varır
Avatar
nevsehirli - 3 yıl önce
Hayırlı Olsun Nevşehirimize
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Kenan bey özgeçmişi okursaniz zaten daire Başkanlığı yapmış hanfendi kismetse inşallah vekilliktede görecez
Avatar
mustafa - 3 yıl önce
Nevsehirimize artık bir bayan vekil istiyoruz bununda nurcan hanım olmasini canı gönülden istiyoruz
Avatar
kadir - 3 yıl önce
Koltuk için değilde hizmet için vekil istiyoruz bunuda nurcan hanımın yapacağını inanıyorum yolunuz açık olsun allah yar ve yardimciniz olsun
Avatar
Fatma - 3 yıl önce
Nevşehire katkınızın olacağına inaniyorum Nevsehire artik bi bayan eli degmeli Nurcan hanimda görmüş gecirmis biri hakkinda yazilanlari okursaniz anlasilir zaten Allah yolunuzu acik etsin Nurcan hanim.