banner461
banner195

Av. Ali Aygün Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı

Nevşehir'in Saygın Hukukçularından Av. Ali Aygün AK Parti Nevşehir İl Başkanlığında 26. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı için resmi müracaatını yaptı.

Av. Ali Aygün Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı
03 Eylül 2015 Perşembe 22:57

banner143
Av. Ali Aygün AK Parti'den Nevşehir Milletvekilliğine Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı
İlgili Galeriye Git
banner134
Nevşehir'in Saygın Hukukçularından Av. Ali Aygün, beraberindeki heyetle birlikte AK Parti Nevşehir İl Başkanlığında 26. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı için resmi müracaatını yaptı.

Dosyasını AK Parti Nevşehir İl Sekreteri Kemal Baltacıoğlu'na teslim ederek Resmi Başvuruda bulunan AK Parti Nevşehir Milletvekili Aday Adayı Aygün, 1 Kasım tarihinde yapılacak olan 26. Dönem Milletvekilliği genel seçimlerinin ülkemize ve şehrimize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum şeklinde konuştu. 

Ali AYGÜN kimdir?

Av. Ali Aygün 01.12.1968 tarihinde Nevşehir ili Avanos ilçesi Özkonak kasabasında dünyaya gelmiştir.

İlk öğrenimini Avanos'ta, Orta öğrenimini ise Kayseri Lisesi'nde tamamlamış olup, aynı yıl Gazi Üniversitesi'ne girmiş ve Yüksek Öğrenimini başarı ile tamamlayarak 1987 yılında mezun olmuştur.

Daha sonra Mardin, Bitlis ve Nevşehir'de sınıf ve İngilizce öğretmenliği yapmıştır.

1994-1998 yılları arasında muhtelif tarihlerde Amerika'ya giderek Dil öğrenimi görmüştür.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir Sendikası'nın Nevşehir'de ilk kuruluş ve teşkilatlanmasında, merhum M. Akif İNAN tarafından oluşturulan yönetim kurulunda yer almıştır. Eğitimcilik kariyeri devam ederken, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girmiş, 1998 yılında burayı da başarıyla tamamlayarak, Avukatlık stajını müteakip Nevşehir'de serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. Nevşehir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Ticaret Hukuku ve Borçlar Hukuku dalında yarı zamanlı Öğretim Üyeliği yapmıştır. Ayrıca Nevşehir Valiliği, Sağlık İl Müdürlüğü, Nevşehir İl Özel İdaresi, Nevşehir Özel Organize Sanayi Bölgesi, Kamu Bankaları ve çeşitli Belediyelerin Vekilliğini yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Ayrıca ilimiz Nevşehir'de ve Alanya ilçesinde seçkin ve yurtdışı bağlantılı firmaların hukuk danışmanlıklarını icra etmektedir. Ayrıca Arabuluculuk sertifikasına sahiptir

Av. Ali Aygün,Evli ve 1'i Hakim, 1'i Avukat, 1'i Üniversite öğrencisi olmak üzere 3 çocuk babasıdır. Eşi Fatma Aygün ise Nevşehir Merkezde Okul Müdürlüğü yapmaktadır.

FİB Haber Merkezi olarak, Bilgi ve donanımıyla dikkat çeken Nevşehir'in tanınmış, sevilen Hukukçularından Sayın Av. Ali Aygün'e yaptığı Adaylık B

aşvurusu'nun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Salih Gölgesiz - 3 ay önce
Sayin Ali bey ben Almanya’dan arıyorum bı Zahmet beni +491714687999 arayın ben size ulaşamıyorum.