banner461
banner195

Avanos AK Parti Gençlik Kolları Kayseri’ye Gezi Düzenledi

Avanos Ak Parti Gençlik Kolları Teşkilatı Kayseri'de bulunan Seyyid Burhaneddin Hz.leri'nin Türbesini ziyaret ettikten sonra Erciyes Dağı'nda stres attı.

Avanos AK Parti Gençlik Kolları Kayseri’ye Gezi Düzenledi
29 Ocak 2013 Salı 11:07

banner143
banner134

 Gezi sonrasında Başkan Yunus KAYMAK gazetemize Seyyid Burhaneddin Hz. hakkında bilgi verdi.

 

Seyyid Burhaneddin Hz. Gördüğü bir rüya üzerine de Mevlana Celaleddin’i Rümi’yi yetiştirmek üzere 1231 yılında Konya’ya gitmiştir. 1 yıl Mevlana Hz. İle kaldıktan sonra zahiri ilimlerde ilerlemek için Mevlana Hz. Halep ve Şam’a gitmiş, Seyyid Burhaneddin Hz. de Kayseri’ye gelmiştir. Halep ve Şam dönüşü Mevlana Hz. Kayseri’ye gelmiş, bir müddet burada kaldıktan sonra, Seyyid Burhaneddin Hz. ile tekrar Konya’ya gitmişlerdir. İlk gelişinden itibaren tam 9 yıl Hz. Mevlana yı irşad eden Seyyid Burhaneddin Hz. 1240 Yılında çok sevdiği Kayseri’ye gelmiş ve 1244 yılında bir güz mevsiminde fani hayata gözlerini yummuştur.

 

Allah dostlarının peşinden gitmek, onların yaşadıklarını örnek almak ve kendi hayatımıza yansıtmak bize doğru yolu gösterecektir. Allah bizleri yanlış yollara sevk etmesin, diiyerek sözlerini tamamlayan Yunus KAYMAK çalışmalarının ve faaliyetlerinin aralıksız devam edeceğini sözlerine ekledi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kral50 - 5 yıl önce
varolun gencler allah yolunuzu bahtınızı acık etsin
Avatar
kapadokyali - 5 yıl önce
başkanınıza sahip çıkın çok samimi çok dürüst kişiliğe sahip bir insan avanosa birdaha böyle faal bir genç bulamazsınız
Avatar
avanos50 - 5 yıl önce
başka türlü duyumlar alıyoruz yunus başkan sakın böyle bişey aklından gecmesin daha yeni başladık yolun başındayız allah yardimcin olsun allah çalışmalarında yanında olsun