banner461
banner195

Avanos İçin Son Sözü YSK Söyleyecek...!

AK Parti adına seçimlere itirazla yetkili İl Hukukçusu Avukat Alperen Feralan, Avanos seçimlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulunarak ; "Avanos'ta henüz kesinleşen bir şey yok dedi..."

Avanos İçin Son Sözü YSK Söyleyecek...!
02 Nisan 2014 Çarşamba 19:12

banner143
banner134

Avanos hala kesinleşmedi…

Avanos ilçesinde, resmi olmayan sonuçlara göre, belediye başkanlığı seçimlerini 7 oyla kaybeden Ak Parti'nin, oyların yeniden sayılmasına yönelik il seçim kuruluna yaptığı itirazın bugün reddedilmesi üzerine " Daha Avanos'ta Hiç bir şey kesinleşmedi" diyen AK Parti adına seçimlere itirazla  yetkili İl Hukukçusu Avukat Alperen Feralan konuyu Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) a taşıyacaklarını ve son sözü YSK nın vereceğini belirtti.

30 Mart tarihinde Nevşehir'in Avanos ilçesinde yapılan Yerel seçimlerde Resmi olmayan seçim sonuçlarına usulsüz değerlendirme yapıldığı gerekçesiyle itiraz eden ve oyların tekrar sayılmasını isteyen AK Parti adına seçimlere itirazla  yetkili İl Hukukçusu Avukat Alperen Feralan konuya ilişkin olarak FİB Haber Merkezimize yaptığı açıklamasında şunları ifade etti.

MHP Kaymaklı kasabasındaki seçimlere itiraz etti.11 oy fark vardı bütün oylar ilçe seçim kurulunca yeniden sayıldı. Bu itiraza ilişkin Kamu vicdanının tatmin olması açısından AK Parti den herhangi bir itiraz gelmedi ancak, daha az fark olan 7 oy farkla Avanos ta ki seçimlerin ilçe seçim kuruluna yapılan itirazımız sonrası sadece geçersiz olan oylar değerlendirilmiştir  Beş sandıkta ise oyların harman olduğu gerekçesi ile geçersiz oylar değerlendirmeye alınmamıştır.Geçerli oyların ise incelenmemesi sebebiyle geçerli olup olmadıkları tespit edilememiştir .Tüm Türkiye de yakın sonuçlarda oylar tamamı sayılmasına rağmen talebimizin reddi manidardır.Seçime şaibe bulaşmıştır fakat yeniden gözden geçirilme talebimiz ne hikmetse ret edilmiştir.

“Milletimizin desteğini bekliyoruz…!”

Hâlbuki biz değerli Hukukçularımız tarafından sandıklarda oyların tamamının yeniden sayılıp tescil edilmesi durumunda saygı duyup kazananı tebrik edecektik.

AK Parti adına seçimlere itirazla  yetkili İl Hukukçusu Avukat Alperen Feralan,Biz Hak arayışımız adına mücadelemizde gerekçeli kararın tebliğinden itibaren 3 gün içinde Yüksek Seçim Kuruluna itirazımızı sunacağız.Henüz hiçbir şey bitmedi.Hakkaniyet sahibi hukukçularımızın konuya ilişkin adil kararlarına saygılı olacağımızı bildiririz...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
emin - 4 yıl önce
Sandıkta alamadıklarını masada almaya çalışıyorlar. acem oyunu yapıyorlar. ACEM UŞAKLARI
Avatar
Avukat - 4 yıl önce
Milli iradeye saygı ;)
Avatar
Mazlumlardan - 4 yıl önce
red edilmese idi manidar olacaktı!! daha kaç defa sayılacak
Avatar
okuda anla - 4 yıl önce
Avanosta geçersiz sayılan oyların bir kısmı sayılmış sandıkları hepsi sayılmadı. Anlamak zormu bilmiyorum. İtiraz edilen hepsi neden sayılmıyor oluşu.
Avatar
mustafa - 4 yıl önce
Ak parti kendi dusunsun neden boyle oldu hheryer kafa kafaya gitti nevsehirde düşüş var ak Parti de
Avatar
avanoslu - 4 yıl önce
Korukcu ve ekibi şimdi oturup 5 sene düşünsün biz kimleri kusturduk de bize oy vermediler 7 oyla nasıl kaybettik diye. ......
Avatar
cem - 4 yıl önce
Oylarin tamaminin yeniden sayilmasi gerekiyor buna ikidir itiraz edilmesinin mantigi kavranabilmis degil. 5 yil boyunca sectiginiz partinin sonuclarini yasayacaksiniz. Gercekten yapilan hzimetlerin farkini anlayacaksiniz 7 oy farkla kazandik havalarina giren nankor avanos halki
Avatar
avanoslu - 4 yıl önce
bunların kendilerine feri yok ki millete feri olsun feralan kardeşler