banner461
banner195

Avanos'ta Ülkücülerin Nevruz Kutlamaları

MHP Avanos Başkan adayı Mustafa KILIÇ Nevruz kutlamaları münasebetiyle Seçim irtibat bürosu önünde yakılan ateş üzerinden atladı...

Avanos'ta Ülkücülerin Nevruz Kutlamaları
21 Mart 2014 Cuma 17:51

banner143
banner134

    AVANOS ÜLKÜSÜNE GÖNÜL VERMİŞLERİN GÖNÜL SEFERBERLİĞİ...

                        Türkler’de çok eskiden beri baharın gelişi, tabiatın canlanışı, destanlar'da masallar'da, türküler'de şiirlerde, aşıkların kopuzların da terennüm edilir ve bahardan coşkuyla söz edilirdi. Baharın gelişi; suların çoğalması, dünyanın nefesinin  ısınması yani  havaların ısınması, her türlü çiçeklerin açması, yeryüzüne yemyeşil bir ipek kumaşın serilmesi, hayvanların çoğalması olarak yorumlanmaktadır.

                       1990 yılında bağımsızlıklarını ilan eden Türk Cumhuriyetlerinde Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Azerbaycan 21 mart tarihini Bahar bayramı olarak aynı zamanda  Türklerin ergenekondan çıkışını simgelemektedir. Esaretin bitip baharın gelişi gibi algılanıp tüm kardeşlerle  bir arada  olarak neşe  içerisinde  eğlenip kutlamaktır. Milliyetçi  Hareket  Partisi İlçe teşkilatıyla  Kadın  kollarının cefakar ve fedakar bayanlarıyla birlikte Belediye Başkan adayı Sayın Mustafa KILIÇ Nevruz kutlamaları münasebetiyle Seçim irtibat bürosu önünde yakılan ateş üzerinden  atlarlarken birlik, beraberlik ve  dayanışmanın en güzeli örneğini  sergilediler. Sayın başkan katılımcılara hazırlanmış olan iki büyük kazanlardan nevruz pilavı dağıtarak kültürümüz de olan dirilişin ve dayanışmanın varlığını ve devam ettiğini, devamda ettirileceğinin mesajlarını verirken Tüm insanlığın özellikle de AVANOS lu hemşehrilerimizin baharın müjdecisi olan Nevruz bayramını kutlarken YARATILMIŞLARI SEVERİZ YARATAN DAN ÖTÜRÜ Sağlık ve mutluluklar dileriz. 
 
                                                                                       M.H.P.AVANOS İLÇE BAŞKANI

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.