banner461
banner195

Aydemir Aday Adayı mı?

2015 Yılı haziran ayında yapılması beklenen, hatta daha öne alınabileceği konuşulan genel seçimler öncesinde Nevşehir’de siyasi hareketlilik günden güne artıyor.

Aydemir Aday Adayı mı?
08 Kasım 2014 Cumartesi 16:11

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) 2015 Yılı haziran ayında yapılması beklenen, hatta daha öne alınabileceği konuşulan genel seçimler öncesinde Nevşehir’de siyasi hareketlilik günden güne artıyor.

12 Yıldır iktidarda bulunan Ak Partiye milletvekili aday adaylarının hücumu beklenen bir gelişme. Ancak Cumhuriyet Halk Partisinde ve Milliyetçi Hareket Partisinde de kimlerin Milletvekili aday adaylığına soyunacağı merak konusu.

Cumhuriyet Halk Partisinde il başkanlığına aday olan Ahmet Göktaş ve beraberindeki kadroya görevi kaptıran Hamdi Aydemir’in de Cumhuriyet Halk Partisinden Milletvekili aday adaylığına soyunabileceği gözleniyor.

Geçtiğimiz birkaç ay içerisinde Nevşehir’de çeşitli gezi ve temaslarda bulunan Hamdi Aydemir’in ilçe, belde ve köy ziyaretlerinden de anlaşılacağı üzere 3 Yıla yakın Nevşehir’de siyaset yapan ve ardından Cumhuriyet Halk Partisi saflarına katılan Aydemir’in yakın zamanda bu niyetini kamuoyu ile paylaşması bekleniyor.

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisinde muhtemel aday adayları arasında İl Başkanı Mehmet Değirmenci, geçtiğimiz genel seçimlerde birinci sıra adayı olan Bülent Yumuş, İkinci sıra adayı Bülent Tekiner gibi isimler öne çıkıyor. Nevşehir Belediye Başkan adayı olan Serkan Sağlamer’in de Milletvekili aday adaylığını düşündüğü bildiriliyor.

banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.