banner461
banner195

Bakan KILIÇ Nevşehir'e Müjdeyi Verdi

Geçtiğimiz hafta ilimiz Nevşehire ziyaret gerçekleştiren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Nevşehir e müjdeli haberler verdi.Nevşehir Üniversitesi akademik yılı açılış töreninde konuşan Suat Kılıç, Nevşehir'e yeni yurt müjdesi verdi.

Bakan KILIÇ Nevşehir'e Müjdeyi Verdi
19 Kasım 2012 Pazartesi 11:14

banner143
Spor Bakani Suat Kiic Nevşehir Kapadokya fotografl
İlgili Galeriye Git
banner134

 Nevşehir Üniversitesi öğrencilerine yönelik yapılacak olan 500 kişilik yurt yerine 1250 kişilik yurt yapılacağının müjdesini veren Bakan Suat Kılıç, “Bunların yanı sıra Nevşehir Üniversitemizin öğrencilerinin barınma ihtiyacına katkıda bulunmak üzere 500 kişilik yurt yerine 1250 kişilik yeni bir yurt inşaatını Nevşehir’in yatırım programına dahil edip kente kazandırmayı planlıyoruz. Bildiğiniz gibi yeni yurtlar 1 ila 3 kişilik odalara sahip olup buz dolabı ve benzeri gibi bütün donatıları bünyesinde barındırıyor.

 

Artık hükümetimizin konuya bakışı bambaşka. Yeni yurtlarda kalan her bir öğrencimize 180 TL yemek katkısı yapıyoruz ve 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren de bu rakamı yükselteceğiz. Yeni üniversitelerin kuruluşu ve üniversitelerin kent merkezlerinde büyümesi projesi, bildiğiniz gibi Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’de hem eğitim hayatına hem çağdaşlaşma sürecine hem de gençlerimizin geleceğine daha hazır hale gelmelerine yönelik olarak özel ve özenle yürüttüğü projeler arasında. Bu alanda yurt inşaatlarını çok önemsiyoruz. Bu arada Nevşehir’deki yeni yurt projesinin ihalesini 18 Aralık 2012 tarihinde gerçekleştireceğiz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hakan - 5 yıl önce
bakanımızda nevşehirde gezmediği yer kalmanış.
Avatar
hakan - 5 yıl önce
http://www.facebook.com/suatkilichayranlari/photos_stream
Avatar
KAYMAKLILI - 5 yıl önce
sayın bakan kiliç nevşehirimizi ziyaret etti bu halkın hangi problemlerini çözmek için söz verdi bu halk tarımda aç perişan sefil değilmi patates memleketi olan ilimizin ne sorununa ne çözüm buldu merak ediyorum yoksa haşlkın perişanlığını seyrettipde gittimi