banner461
banner195

Bakanlara Belediye Başkanlık Yolu Kapandı

AK Parti'nin yerel seçim planını alt üst eden anket.Bakanların kaydırılması düşünülen illerdeki gelişmeler, yeni bir kabine revizyonunu ve popüler bazı bakanların belediye başkanı yapılma olasılığını ortadan kaldırdı.

Bakanlara Belediye Başkanlık Yolu Kapandı
28 Şubat 2013 Perşembe 10:40

banner143
banner134

 AK Parti'nin belediye başkanlarına yönelik anketleri, bakanların değerlendirilmesinin düşünüldüğü 3-5 büyük ille ilgili fotoğrafı da ortaya koydu.

 

AK PARTİ'Yİ GÜLDÜREN ANKET

 

Bakanların kaydırılması düşünülen illerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın oyunun yüzde 58, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'nin oyunun yüzde 65, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oyunun ise yüzde 48 olduğu ortaya çıktı. 3 belediye başkanı içinde oyu partinin oyundan düşük olan tek isim, Melih Gökçek oldu. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın adı İstanbul ve Ankara için geçerken, Yıldırım'ın kesin olarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı düşünmediği biliniyor.

 

İki belediye başkanının görev yerlerini koruması durumunda, Yıldırım'ın başka bir ilde değerlendirilme olasılığı kalmıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın Özhaseki'nin yerine Kayseri de görev alacağı, Özhaseki'nin de milletvekili seçileceği iddialarının tersi konuşulmaya başlandı.

 

Özhaseki'nin bir dönem daha belediye başkanlığı yapmak istediği belirtiliyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in durumu da bu ilin Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın partiye girmesiyle ortadan kalktı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.