banner461
banner195

Başbakan Davutoğlu : Ak Parti'de Yolsuzluğa İzin Yok...!

Paralel medya organı Zaman gazetesinde yazmaya başlayan AK Parti kurucularından Yaşar Yakış'ın partiden ihracına karar verildi.

Başbakan Davutoğlu : Ak Parti'de Yolsuzluğa İzin Yok...!
06 Ocak 2016 Çarşamba 17:48

banner143
banner134

AK Parti Sözcüsü Çelik, AK Parti'nin kurucu üyesi Yaşar Yakış, Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ve ​Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük​'ün tedbirli olarak partiden kesin ihracı için Merkez Yürütme Kurulu tarafından Merkez Disiplin Kuruluna sevk edildiğini bildirdi.

AK Parti'nin Afyonkarahisar'daki kampına değinen Çelik, "Afyonkarahisar'daki kampında terörle mücadele ve reformlar konuşulacak. Doğu ve Güneydoğu'da İki meşru gücün çatışması yoktur. Terör örgütünün demokrasiyi tehdidi vardır. Ortada barbarlık vardır, çağrıyı hendekleri kazanlara yapmak gerekir" dedi.

YAŞAR YAKIŞ'A İHRAÇ İSTEMİ

Bugün gündeme gelen Yaşar Yakış'ın partiden ihraç edilmesi iddiasına cevap veren Çelik, AK Parti'nin kurucu üyelerinden ve bir dönem Dışişleri Bakanlığı ve Düzce milletvekilliği yapan Yaşar Yakış'ın partiden kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini açıkladı.

BELEDİYE BAŞKANIN DA İHRACI İSTENDİ

Öte yandan bugün toplanan AK Parti MYK toplantısında önemli ihraç kararları çıktı. Hakkında yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaları bulunan Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan'ın da partiden ihracının istendiğini ifade etti.

Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk

Kahramanmaraş Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük

Kaynak : Haber7


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.