banner461
banner195

Başbakan Davutoğlu Meclisten Tüm Nevşehir'e Selam Gönderdi!

Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesini ziyaretine ilişkin değerlendirmede bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu grup toplantısında yaptığı konuşmasında Hacıbektaş'a İkrar vermeye destur almaya gittim dedi.

Başbakan Davutoğlu Meclisten Tüm Nevşehir'e Selam Gönderdi!
11 Kasım 2014 Salı 17:17

banner143
banner134
Davutoğlu 'Hacıbektaş´taki, Nevşehir´deki bütün kardeşlerimize, erenlere, dostlara da bir kez daha selam ediyorum. Bizim için Hacı Bektaş-ı Veli ile Hz. Mevlana arasında bir fark yoktur. İlk defa bir aşure günü vesilesiyle Hacı Bektaş-ı Veli´yi ziyaret eden ilk Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olmak da bana büyük bir gurur vermiştir" dedi.
 Başbakan Davutoğlu, konuşmasında şunları kaydetti: "Son derece anlamlı bir ziyareti de Hacı Bektaş'ta gerçekleştirdik. Bu ağır sorumluluğu aldıktan sonra bütün ulu erenleri ziyaret ettiğim gibi Hacı Bektaş-ı veliyi ziyaret etim. İkrar vermeye destur almaya gittim. Türkiye'de Hz. Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli, Ahi Evran, Emir Sultan, Ertuğrul Gazi… Hepsi Horasan erenleridir. Biz, o ortak miras içinde herhangi bir ayrımı esas alan politikayı temelden reddederiz. Tarih de millet de şahit olsun ki bu topraklarda iman ve medeniyet tohumunu eken bütün erenlerin mirasına sahip çıkmak en ulu görevimizdir. Bu vesileyle Hacı Bektaş'taki, Nevşehir'deki bütün kardeşlerimize, erenlere, dostlara da bir kez daha selam ediyorum. Bizim için Hacı Bektaş-ı Veli ile Hz. Mevlana arasında bir fark yoktur. İlk defa bir aşure günü vesilesiyle Hacı Bektaş-ı Veli'yi ziyaret eden ilk Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olmak da bana büyük bir gurur vermiştir."

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hayati ordu - 4 yıl önce
kuzum hacıbektaş'a siyasi alevilere gösteriş için gidiliyor.bizim il merkezimize gelmeye gerek duymuyorlar.
Avatar
HASAN - 4 yıl önce
hadi gene iyisiniz başbakanınız size selam göndermiş,ne kadar değer veriyor nevşehire ve nevşehirliye.
Avatar
gerçek - 4 yıl önce
Aralık ayında Nevşehire de gelecek.gerçekten samimi isen ...