banner461
banner195

Başbakan Erdoğan Talimat Verdi

Nevşehir’de ilçelerimizde yapılması planlanan entegre hastanelerin son duru ile ilgili bilgiler veren Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, geçtiğimiz günlerde Avanos ve Derinkuyu ilçelerindeki entegre hastanelerle ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat talimat verdiğini dile getirdi.

Başbakan Erdoğan Talimat Verdi
04 Mart 2013 Pazartesi 10:38

banner143
banner134

 Geçtiğimiz günlerde Milletvekilleri, İl Başkanı, Nevşehir Belediye Başkanı, Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları ile birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir kahvaltıda bir araya geldiklerini kaydeden Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk. Konunun bu kahvaltıda Başbakan Erdoğan’a iletildiğini ve kendisinin konuyla hemen ilgilenerek Avanos ve Derinkuyu ilçelerine entegre hastanelerin yapımı konusunda ilgili makamlara talimat vererek en kısa sürede bu ilçelerde hastanelerin yapımı ile ilgili yaşanan sorunun giderilmesi talimatını verdiğini ifade etti.

Göktürk, “Şu anda Hacıbektaş ilçemizde entegre hastanemizin inşaatı başladı ve inşaat seviyesi olarak % 50 yi geçmiş durumda. Gülşehir ile ilgili proje çalışmamız devam ediyor. Avanos ve Derinkuyu entegre hastaneleriyle ilgili de ihale olmasını bekliyorduk. Geçtiğimiz hafta Sayın Başbakanımızla Üç Milletvekili, Nevşehir Belediye Başkanımız, Ak Parti İl Başkanımız ve Gençlik Kolları Başkanımız ile Kadın kolları Başkanımız bir kahvaltıda bir araya geldik. Orada biz bu durumu bir sıkıntı gibi gündeme getirdik. Sağ olsun Sayın Başbakanımız bu konuyla yakından ilgilendi. Ve gerekli talimatı verdi. Önümüzdeki bir hafta içerisinde Avanos ve Derinkuyu ilçelerimizdeki entegre hastaneler konusunda ihale yapılacak. Ürgüp ile ilgili de çalışmalarımız sürüyor. En son statik proje aşamasına gelmişti. Ürgüp ilçemizdeki entegre hastanemizin de diğer iki hastanemizin ardından inşaatına başlayıp en kısa sürede halkımızın hizmetine sunmayı planlıyoruz” diye konuştu.
Haber:Ali Çamur


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevşehir - 5 yıl önce
başlığa göre ürgüple ilgili talimat vermedi ?
Avatar
celal acur - 5 yıl önce
sayın vekilim acıgöl ne oldu acıgöl evlatlıkmı 0/069 oy alan acıgöl
Avatar
çiftçi - 5 yıl önce
derinkuyunun planı projesi her şeyi hazırdı rıdvan köybaşı zamanında birileri geldi kendi projeleri olmadığı için hayata geçirmedi yazıklar olsun