banner461
banner195

Başbakan Yıldırım'dan Nevşehir’e müjdeler

Başbakan Binali Yıldırım Nevşehir’e bir çok müjde verdi.

Başbakan Yıldırım'dan Nevşehir’e müjdeler
06 Ocak 2018 Cumartesi 15:58

banner143
banner134
Başbakan Binali Yıldırım, Ak Parti Nevşehir 6. Olağan İl Kongresi’nde Konuştu: Başbakan Binali Yıldırım, bu toprakların kitabında düşmanlık yazmadığını, bu toprakların hamurunda zalimi yüceltmenin, mazlumu hor görmenin bulunmadığını ifade etti.
Türkiye’nin, sadece bölgemizin geleceğinin teminatı olan bir ülke olmadığını belirten Başbakan Yıldırım, Türkiye’nin mazlum, masum ve başı derde giren insanların da sığınacağı emin bir yuva haline geldiğini söyledi.

"Nevşehir'e 15 yılda 5 milyar lira yatırım yaptık. 20 sağlık tesisini hizmete aldık ve 2007'de Hacı Bektaş Veli Üniversitesi'ni açtık. Çiftçilerimize yıllık verilen desteği 23 milyon liradan 112 milyon liraya çıkardık."

Nevşehir’e yapılan yardımlardan bahseden Başbakan Yıldırım, “Nevşehir’e 15 yılda 5 milyar lira yatırım yaptık. 20 sağlık tesisini hizmete aldık ve 2007’de Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’ni açtık. Çiftçilerimize yıllık verilen desteği 23 milyon liradan 112 milyon liraya çıkardık.” dedi.
Başbakan Yıldırım ayrıca Kayseri-Nevşehir-Konya-Antalya Hızlı Tren Hattı’nın projelerinin bu sene tamamlanacağının da müjdesini verdi.

İşte Başbakan Yıldırım'ın iş dünyası buluşması konuşmalarından kısa başlıklar:
- Plakanız elli, ama siz hiç ellide durmuyorsunuz referandum da tam gaz gittiniz.
- Hızlı tren de geldiği zaman havanızdan geçilmez...
- Nevşehir Organize'ye doğalgaz öncelikli... Organizeye getirmeyip nereye getireceğiz.

Nevşehir’in sevgi ve hoşgörünün şehri olduğunu kaydeden Başbakan Yıldırım “ Nevşehir sevgi hoşgörü şehri amma Nevşehirliler Kızına gümüş takılmaz, erkeğine hava atılmaz, biz Nevşehirliyiz, biz Nevşehir’liyiz bize şekil yapılmaz. KılıçdaroğluNevşehir’liye şekil yapılmaz ne yalan söylersen söyle Nevşehirliye bunlar sökmez.” Dedi.
Nevşehir’e kazandırılan hizmetleri sıralayan Başbakan Yıldırım çeşitli yatırım müjdeleri de verdi. Yıldırım “Yollar hayat kurtarıyor Nevşehir Aksaray,Kırşehir,Niğde ve Kayseri’ye bölünmüş yollar ile bağlı. Yolları  böldük  hayatları birleştirdik, yolları böldük, gönülleri birleştirdik, milleti birleştirdik.İktidarımız döneminde Çiftçilerimize 17 milyon liralık zirai gelir artışı sağladık. Çiftçilerimize desteği yıllık 23 milyondan 112 milyona çıkarttık. Nevşehir Kapadokya Havalimanı çalışmıyordu. Şu anda faal bir şekilde çalışıyor. Yıllık 367 bin yolcunun taşındığı bir havalimanı oldu. 2007 ‘de Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesini açtık. 20 binin üzerinde öğrencisi var.20 sağlık tesisinin yapımını gerçekleştirdik. Nevşehir Küliyesiinşallah 2019 da bitecek. Nevşehir Stadyumu yenilenmek istiyor., inşallah onu da gerçekleştireceğiz. Nevşehir Kalesi civarındaki  Dünyanınen büyük yeraltı Şehrini turizme kazandıracağız. Paşabağları örenyerinin çalışmaları tamamlandı, hayırlı olsun. Hacıbektaş ilçesinin kültür inan turizminde hak ettiği yere taşımak için ne gerekiyorsa yapacağız.  Güney Çevre yolu tamamlandı. Şimdi de Batı Çevre yolunu yapıyoruz., Hayırlı olsun.  Kayseri Nevşehir Konya,Aksaray hızlı tren hattının projeleri bu yıl içerisinde tamamlanacak, yapımı için planlamamızı yapacağız. Nevşehir kabına sığmayan vatana hizmet etmekle yanıp tutuşan gençlerin şehri.Onun için yatırımlarımızla bu güzel insanların şehrinin gelişme ve kalkınmasını sağlayacağız. “ dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Yusuf - 12 ay önce
Hani yeni sanayi sitesi yapılacaktı hiç ondan bahsetmedi bu memlekete acil olarak statyummu lazım yoksa sanayimi lazım takdiri size bırakıyorum