banner461
banner195

Başbakan Yıldırım Nevşehir'de...

AK Parti 6. Olağan İl Kongresi 6 Ocak Cumartesi günü ilimiz Nevşehir'e gelecek olan Başbakan Binali Yıldırım'ın programı belli oldu

Başbakan Yıldırım Nevşehir'de...
05 Ocak 2018 Cuma 08:40

banner143
banner134
AK Parti 6. Olağan İl Kongresi 6 Ocak Cumartesi günü ilimiz Nevşehir'e gelecek olan Başbakan Binali Yıldırım'ın Nevşehir programı belli oldu. 

6 Ocak 2018 Cumartesi günü saat 12.00, de Damat İbrahim Paşa spor salonunda partisinin 6.Kongresine katılacak. Burada Partililere hitap edecek olan Başbakan Binali Yıldırım daha sonra  13.30 ‘da  Nevşehir Ticaret ve Sanayi  Odası’nın yemeğine katılacak. Yemekte Başbakan Yıldırım’a Ekonomi Bakanı Bülent Tüfenkci , AK Parti Genel başkan yardımcısı Hayati Yazıcı, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’da  eşlik edecek. Başbakan,sivil toplum örgütlerinin yöneticileri ve  iş adamlarıyla birlikte öğle yemeğini yedikten sonra Saat: 16.00 da Kırşehir’e hareket edecek.


Ak Parti İl Başkanlığı’nın 06 Ocak 2018 Cumartesi günü yapacağı olağan genel kurulunun gündemi de belirlendi. Söz konusu gündem dahilinde kongrede oy kullanacak delegelerin listesi de askıya çıktı. 

 Bilindiği gibi, söz konusu kongreye Ak Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım da katılacak. 

GÜNDEM BELİRLENDİ 

Bu doğrultuda; il kongresi için hazırlıklara başlayan İl Teşkilatı, ilk olarak bu hafta sonu yani 06 Ocak 2018 Cumartesi günü saat 12.00’de Damat İbrahim Paşa Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan 6. Olağan Genel Kurul toplantısı için, gündemi belirledi. 

İŞTE KONGRE GÜNDEMİ
Ak Parti İl Başkanlığınca açıklanan 16 maddelik kongre gündemi şöyle; 
1 – Açılış
2 – Kongre Divanı Seçimi
3 – Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması
4 – Gündemin okunması
5 – Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın mesajının okunması
6 – Misafirlerin tanıtımı ve Protokol konuşmaları (Başbakanımız sayın Binali Yıldırım’ın konuşması)
7 – Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunması
8 – Gelir – Gider Hesap raporlarının okunması
9 – Raporlar üzerinde görüşmeler ve raporların ayrı ayrı oylanması
10 – Yeni Dönem Tahmini Bütçe’nin okunması, müzakeresi ve oylanması
11 – Yönetim Kurulu’nun ibrası
12 – Aday listelerinin tanıtımı 
13 – Seçimler için Tasnif Komisyonunun oluşturulması
14 – Seçimler 
15 – Dilek ve temenniler
16 – Kapanış 
DELEGE LİSTELERİ ASKIYA ÇIKTI 
Öte yandan, söz konusu kongre ile ilgili olarak kongrede oy kullanacak delegelerin listeleri ise partinin il başkanlığında askıya çıkarıldı. Delegeler, partiye giderek kendi isimlerini askıdaki listelerden kontrol edebilecekler. 
ÇOĞUNLUK SAĞLANMAZSA KONGRE BİR SAAT SONRA 
Yıllardır kongrelerde çoğunluk sağlanmazsa kongre bir hafta sonra aynı yer ve saatte yapılır. Ancak, bu kural Ak Parti’de çok ilginç bir şekilde işleyecek. Çünkü, saat 12.00’de yapılması gereken kongrede eğer çoğunluk sağlanmazsa kongre bir saat sonra yani saat 13.00’te aynı yerde gerçekleştirilecek. 
KONGREYE BAŞBAKAN YILDIRIM KATILIYOR
Ak Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım Cumartesi günkü kongreye katılacak ve kongrede bir konuşma yapacak. Kongreye, Başbakan’ın yanı sıra bazı Bakanların ve Genel Başkan Yardımcıları düzeyinde de katılımların olacağı belirtildi.
 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.