banner461
banner195

Başkan Arısoy Muhtarlardan Doğalgaza Destek İstedi

Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek, 28 Haziran’a kadar uzatılan doğalgaz talep toplama süreci hakkında görüş alış-verişinde bulundu.

Başkan Arısoy Muhtarlardan Doğalgaza Destek İstedi
16 Nisan 2014 Çarşamba 20:30

banner143
banner134

 Belediye Başkanı Vahdi Arısoy, muhtarlardan ev ev gezerek halkı bilgilendirmelerini isterken, özellikle mutfakta sağladığı kârı muhakkak hesap etmeleri gerektiğini vurguladı.

 

Arısoy ‘’ ilçemize doğalgaz gelebilmesi için 3519 sayısına muhakkak ulaşmamız gerekiyor. BOTAŞ yetkilileri ile yaptığım görüşmede kendilere kalan abone sayısının ödeyeceği tutar kadar altyapıyı belediye olarak üstlenmek isteğimize olumsuz cevap veren yetkililer, Bakanlar Kurulu Kararı gereği belirtilen sayıya ulaşmamız gerektiğini söylediler.’’ Dedi.

 

 

Gülşehir’e doğalgazın gelmesi için gerekli olan, elektrik abone sayısının %60’ı olan 3519 sayısına ulaşılamayarak, Enerji Bakanlığı nın ek süre vermesiyle başlayan süreç 18 Mart itibari ile başladı.

İlk talep toplama sürecinde, 20 iş gününde 1760 abonenin 335.00 TL yatırarak büyük ilgi gösterdiği doğalgaz talep toplama süresi 28 Haziran da sona erecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.