banner461

Başkan Arısoy’un rengi belli mi oldu?

Milliyetçi hareket partisinde hareketli günler yaşanmaya devam ediyor. Partide muhaliflerin çağrısı üzerine önümüzdeki günlerde yapılacak kurultay öncesinde ilimize gelen Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan’ı havalimanında karşılayan MHP’li Gülşehir Belediye Başkanının bu tavrı ile adaylardan kimi desteklediğinin de ortaya konulduğu ifade ediliyor.

banner503
Başkan Arısoy’un rengi belli mi oldu?
31 Mayıs 2016 Salı 12:03

banner143
banner134
Sinan Oğan, "Kutlu Anadolu Yürüyüşü" programı kapsamında, Kapadokya Havalimanı'nda Gülşehir Belediye Başkanı Vahdi Arısoy ve  partililer tarafından karşılandı. Oğan, daha sonra Sadabad Parkını  gezerek ardından Belediye Başkanı Vahdi Arısoy'u makamında ziyaret etti.

 Sinan Oğan, seçimli kurultay için farklı tarihlerin konuşulabileceğini vurgulayarak, şunları söyledi: "Tüzük kurultayını 19 Haziran'da yapacağız. Tüzüğümüze göre, arada 15 gün bir vakite ihtiyaç var. Dolayısıyla Sabah tüzük değiştirelim, öğleden sonra  seçimli kurultay yapalım, bu hukuken geçerli değil. Gemerek'teki gibi bir hakim çıkıp, 'bunu iptal ettim' der, iptal edebilir. O sebeple biz hukuk içinde bunu yapmak istiyorsak, hukuka uygun bir şekilde ve iptal edilmeyecek bir şekilde  yapmak istiyorsak, Genel Merkezimize çağrımdır, Genel Merkezimiz de MYK'yı topluyor. Genel Merkezimizin yapması gereken şey, Sayın Genel Başkan'ın sözünü  yerine getirmektir. Sayın Genel Başkanımız demiştir ki 'evet, biz Yargıtay’ın  bu  kararına saygı göstereceğiz' demiştir. Yargıtay’ın kararında görevlendirilen Çağrı Heyeti'nin kararına da saygı göstermek lazım. Çağrı Heyeti, '19 Haziran'ı kararlaştırdık' diyorsa, bu bizi de bağlar, Genel Merkezi de bağlar ve bütün ülkücüleri bağlar” dedi.

Kaynak: MHA
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.