banner461
banner195

Başkanlar Umutsuz…!

Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesine bağlı Kızılağıl belediye başkanı İbrahim Güven, nüfusu 2 binin altına düşen belediyenin kapanmasına oldukça sağduyulu bir yaklaşım sergiliyor.

Başkanlar Umutsuz…!
01 Mart 2013 Cuma 10:12

banner143
banner134

 İtirazımızdan Olumlu Sonuç Çıkacağını Zannetmiyorum

Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesine bağlı Kızılağıl belediye başkanı İbrahim Güven, nüfusu 2 binin altına düşen belediyenin kapanmasına oldukça sağduyulu bir yaklaşım sergiliyor.

İlimizde bir çok belediyenin personel giderlerini bile karşılayamaz durumda bulunduğunu, maddi imkansızlıklarla boğuşan bu belediyelerin kapatılmasının sağduyulu bir şekilde karşılanması gerektiğini kaydeden Kızılağıl Belediye Başkanı İbrahim Güven, Cumhuriyet Halk Partisinin bu belediyelerin kapatılmasına yönelik Anayasa Mahkemesine yaptığı itirazın yanı sıra bireysel olarak kendilerinin de itirazda bulunduğunu dile getirdi.

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konu üzerinde büyük bir hassasiyetle durduğunu da vurgulayan Başkan Güven, bu itirazlardan lehlerine bir sonucun çıkmasını beklemediklerini ve belediyenin kapatılmasının bu koşullarda hoşgörü ile karşılanması gerektiğini ifade etti.

Haber:Ali Çamur 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
siz ne siniz - 5 yıl önce
anlamak zor geçmiş kazanılmış hak sayılmalı bence, hacıbektaş ilçesinden kızılağıla nasıl hizmet verilecek, çöpler nasıl alınacak, bir belediye var onuda elinizden alıyorlar memnun kalıyorsunuz bu nasıl bir anlayış, nevşehir belediyesi uçhisar ve göremeye nasıl hizmet götürecek adam nevşehir in ana caddeleri hariç iç kısımlarda tandırlar var hiç bir araba 10 metre sarsıntısız gidemiyo yollara bakamıyo turistik kasaba olan göreneye nasıl bakacak
Avatar
GÖREME VE UÇHİSAR - 5 yıl önce @siz ne siniz
göreme ve uçhisar belediyelikten düşmedi. ne anlatiyorsunuz siz. ayrica yüzlerce kasaba olmayan yani köy var nevşehirde. oralarda çöp nasil toplaniyor zannediyorsunuz...