banner461
banner195

Başkanlara İlçe Baskısı

Nevşehir’de nüfusu 2 binin altında kalıp kapanacak olan belediye başkanları yaklaşan yerel seçimlerinde boy göstermeye B planlarıyla devam edeceğe benziyor.

Başkanlara İlçe Baskısı
05 Şubat 2013 Salı 18:40

banner143
banner134
Seçime bir yıl kala daha şimdiden Gülşehir ve Hacıbektaş gibi ilçelerin belediye başkanlıklarında B planını uygulamaya geçirmeye hazırlanan isimler konuşuluyor.

Belediye Başkanlığındaki Başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerinde toplayan ve 2000 nin altında kalarak Belediyeleri kapanması gündemde olan Bazı Belde Belediye Başkanlarına bağlı bulundukları İlçelere Belediye Başkanlığı konusunda vatandaşlardan baskı geldiği bildirildi...

Hacıbektaş ilçesinde ilçeye bağlı Karaburna Belediye başkanlığı koltuğunda iki dönem oturan Yusuf Koçak hatırlanacağı üzere koltuğu bu dönem CHP’li Selim Deniz’e kaptırmıştı. Ancak Koçak belediye başkanlığından vazgeçecek gibi görünmüyor. Koçak Ak Parti’den Hacıbektaş belediye başkan aday adayları arasında.

Öte yandan Gülşehir ilçesine bağlı Karacaşar ve Tuzköy ile Ürgüp'e bağlı Başdere ve Mustafapaşa beldelerinin de kapanacak belediyeler arasında bulunması itibariyle hem Karacaşar Belediye Başkanı Muammer Akcan’ın, hem de Tuzköy Belediye Başkanı Ümit Balak’ın Gülşehir belediye başkanlığına,Ayrıca Başdere Belediye Başkanı Mustafa Karaman ve Mustafapaşa Belediye Başkanı Levent AK ın da  Ürgüp Belediye Başkanlığına, aday olabilecekleri daha şimdiden konuşulmaya başlandı.Öte yandan Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar ın ismide Derinkuyu ilçesiyle anılıyor.

Seçim günü yaklaştıkça diğer ilçelerden de kapanacak olan belediyelerin başkanlarının benzer aday adaylıklarının gündeme gelebileceği aşikar.

Anlaşılan Yerel seçimlerde Belediye Başkanlığı için  Çok aday adaylığı yaşanacağına kesin gözüyle bakılıyor...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
MUSTAFA KARAMAN - 5 yıl önce
bizler görevi başında halen hizmete devam eden belediye basşkalarıyız aldığımız eğitim ve terbiye asla bu düşünceye sahip değildir partimizin büyüklerimizin ve halkımızn vereceğe kararlar doğrultusunda gereken yapılmıştır ve şuan grevinde bulunan ürgüpte başarılı ve tarihi projelere imza atan dürüst ve çalışkan bir beleediye başkanı dururken haddimize değildir bu düşünceler.
Avatar
MİLLET - 5 yıl önce
mustafa karaman gerek kişilik gerekse başkanliği ile çok değerli bir insandir.hayirlisi olsun.
Avatar
MUSTAFA KAYACI - 5 yıl önce @MUSTAFA KARAMAN
sayin başkanim beldemiz kapanacak mi. turizm öncelikli belde ilan edildiği için kapanmaya bilirmi. mahkeme bu konuda ne diyecek bilginiz varsa bizi bu konuda yadinatirmisiniz