banner461
banner195

Bekir Ödemiş'ten Önemli Açıklama

Bir Dönem Önce Ürgüp Belediye Başkalığı yapan Sayın Bekir Ödemiş, FİB Haber Merkezine önemli açıklamalarda bulundu.İşte Ödemiş'in o açıklaması...

Bekir Ödemiş'ten Önemli Açıklama
22 Şubat 2013 Cuma 12:37

banner143
banner134

 Geçtiğimiz günlerde Ürgüp’ümüze doğalgazın geldiğini ve bir törenle ilk ateşin yakıldığını öğrendim. Çok mutlu oldum. Güzel memleketimiz her zaman her şeyin en iyisine layıktır.

Bu konuda emeği geçen başta Belediye Başkanımız Fahri YILDIZ Bey olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.

Bu vesile ile bir hususu sizlerle paylaşmak istedim. Belediye Başkanı olduğum 2006 yılında aşağıda sayı tarih numarası ile verdiğim meclis kararı ile doğalgaz şirketine ortak olduk ve meclisimizin oy birliği ile Belediye Başkanı olarak bana verdiği yetkilerle tüm kararları imzaladım bugün milletvekilimiz olan arkadaşımızın da o tarihte belediye meclis üyesi olarak bu kararda imzası vardır.

Böylece doğalgaz ile ilgili tüm yasal işlemlerimizi bitirdik ve bildiğiniz gibi bir süre sonra milletvekili adayı olmak için görevimden ayrıldım.

2006 yılında aldığımız bu karardan sonra doğalgazın Ürgüp’e gelmesinden başka hiçbir iş ve işlem kalmamıştır. Kararın alındığı dönem görev yapan meclis üyeleri ve belediyemiz bürokrasisinde görev yapan arkadaşlarımın da bu tarihi karardan dolayı saygın emeklerini de unutmamak gerek düşüncesiyle bu hususu sizlerle paylaşmayı uygun gördüm.

Tekrar memleketimize hayırlı olması dileğiyle hepinize en içten saygılarımı sunarım

                                                                                                                                Bekir ÖDEMİŞ

 

 

 

03.02.2006                          Dönem 3                      Oturum 6             Karar No: 2006/2

Gündemin 3. Maddesinde yer alan Niğde, Nevşehir, Ürgüp, Avanos, Bor, Fentek Doğalgaz bağlantısı hususu ile ilgili protokolde belirlenen Niğde Doğalgaz A.Ş.’ne 0,70 oranında 7.000,00 TL hisse tutarıyla devri ve şirket ortaklığına kabulü için protokol ve belgeleri imzalamak üzere Belediye Başkan’ına yetki verilmesi hususunda görüşülüp oylanması neticesinde 4646 sayılı doğalgaz piyasası kanunu ve Doğalgaz Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Yönetmeliği gereğince Niğde – Nevşehir Doğalgaz Dağıtım A.Ş. tarafından Belediyemize sermaye koymaksızın bedelsiz yapılacak devrin kabulü ile Belediyemizce 0,70 hisse oranı ve 7.000,00 TL hisse tutarı ile söz konusu şirkete ortak olunmasına gerekli protokol ve belgeleri imzalamak üzere Belediye Başkan’ının yetkili kılındığına oy birliği ile karar verildi.

 BEKİR ÖDEMİŞ KİMDİR?

1959 yılında Ürgüp’ te doğdu.
İlkokulu Ankara Sakalar okulunda, Ortaokulu Ürgüp’te, Lise eğitimini Ankara Atatürk Lisesi’nde tamamladı.
1982 yılında (İ.T.Ü.) İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Jeoloji Mühendisi olarak mezun oldu. 
1995-1997 yılları arasında (TODAİE) Türkiye Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü’ nde Kamu Yönetimi Mastırını tamamlayarak Kamu Yönetimi Uzmanı ünvanı aldı.
 2004 yılında Toronto Üniversitesinde 2,5 ay süre ile İngilizce dil eğitimine katıldı. 
1979-1981 yılları arasında İstanbul Belediyesi İETT biriminde görev aldı.
 Askerlik görevini takiben 1989 yılına kadar Ayaş Tüneli ve Malatya Çat Tüneli projelerinde Şantiye Şefliği yaptı.  
1989-1999 yılları arasında Gölbaşı Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.
 1994 yılında 6 aylık bir süre için Yenimahalle Belediyesi Yakacık Toplu Konut Projesinin 1/25000 Plan Koordinatörlüğünü üstlendi.
 1999-2007 yılları arasında 2 dönem Ürgüp Belediye Başkanı seçildi. 22 Temmuz 2007 milletvekili seçimlerinde Nevşehir CHP 1. sıra adayı olduğundan Belediye Başkanlığı görevinden ayrıldı.
 2000 yılında Tarihi Kentler Birliği'nin kurucu üyeliği, İç Anadolu Bölgesi Belediyeleri arasında  Yerel Gündem 21'e ilk üye olan belediye başkanı ve 2005 yılında Sağlıklı Kentler Birliği Kurucu Üyeliğine imza attı.  Belediye Başkanlığı döneminde bir süre Erciyes Üniversitesinde Öğretim Elemanı olarak kamu yönetimi dersine girdi.
 Ayrıca 2002 yılında "Kayakapı Projesi", 2004 yılında ise "Ürgüp Cumhuriyet Meydanı Projesi" ile Tarihi Kentler Birliği Koruma Özendirme Ödülü"ne layık görüldü. 
2006 yılında 
Seçilmişleri ve Atanmışları İzleme Derneği’nin (İZDER) 6. Geleneksel “ Türkiye’de Yılın Adamları ve Kuruluşları Ödülleri” kapsamında  “ Türkiye’de Yılın Turizm Ödülü”nü, Gözcü Gazetesinin  yaptığı ankette İç Anadolu Bölgesinin En Başarılı Belediye Başkanı” ödülünü, Konya Belediyeler Birliği’nin Türkiye’deki belediyelere yönelik düzenlenen yarışmada “Çevre“ Ödüllerine layık görüldü. 
Yine 2006 yılında Anadolu Yerel Yönetimler Dergisinin düzenlediği “Yılın Yerel Yöneticileri Belirleniyor” anketi sonucunda gerçekleştirilen proje ve yatırımlar ile “ Yılın Yerel Yöneticisi” ödülünü,     Büyük Anadolu Gazetesinin sivil toplum kuruluşu ve firmalar arasında düzenlediği  “Şaibesiz ve Başarılı Bürokrat, Belediye Başkanı" yarışmasında “ Yılın Şaibesiz ve Başarılı Belediye Başkanı Ödülü”nü ve “Şehir ve Başkan Dergisi” tarafından düzenlenen “Yılın Belediye Başkanını Gazeteciler Seçiyor” yarışmasında “Çevre Düzenleme, Yeşil Alana Katkı Dalında” Türkiye'deki İlçeler  arasında “ Yılın Belediye Başkanı" seçildi.

 Halen özel sektörde Yönetim Kurulu Danışmanlığı görevini sürdürmekte olup, TÜSİAD’inin Parlemento ve Yargı Komisyonu Üyesidir.
 İzmir’ de kurulma aşamasında bir üniversitenin kurucu ve denetim kurulu üyesidir. 
 Dünyanın pek çok ülkesinde belediyecilikle ilgili araştırma, panel ve toplantılara katılan Bekir Ödemiş’ in YEREL YÖNETİM YERİNDEN YÖNETİM çalışması Kültür Bakanlığınca kaynak yayın olarak kabul edilip basılmıştır. 
 Pek çok sivil toplum kuruluşlarında aktif görev alan Ödemiş Nevşehir Üniversitesinin kuruluş aşamalarında da etkili çalışmalarda bulunmuştur. 
Halen TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Denetim Kurulu üyesidir. 
 Tarihi Kentler Birliği, Sağlıklı Kentler Birliği kurucu üyeliği görevlerinde bulunan Ödemiş Mimar Deniz Ödemiş’le evli olup Bilkent Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği Eğitimi gören bir çocuk babasıdır.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
NEVŞEHİR - 5 yıl önce
peki o zaman neden 2004-2005 yıllarında ürgüpe doğalgaz hayırlı olsun dendi protokol 2006 da imzanmış fakat protokol imzalanmadan gaz gelmiş yada anlaşma yapılmış gibi cumhuriyet meydanına afişler asılmış doğalgaz ürgüpe hayırlı olsun denmişti. diye hatırlıyorum
Avatar
vatandaş - 5 yıl önce @NEVŞEHİR
peki neden 6 yıllık dönemde sadece bir kişi sorumlu tutuluyor.mevcut belediye başkanın katkısı ne?neden bu kadar şamata yapılıyor?avanosun belediye başkanında neden böyle bir şamata yapmadı?
Avatar
ürgüp sevdalısı - 5 yıl önce
bekir ödemiş belediye başkanıyken ,belediye başkanıydı.belediyeyi meçlis üyesi değil kendi yönetiyordu.şu anda meçlis üyelerinin birinin facebookdaki profil resmine bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.saygılarımla
Avatar
ürgüp - 5 yıl önce
afislerde 2007 de yakılacak yazılmıştı
Avatar
vatandaş 2 - 5 yıl önce
vay be ürgüp e doğalgazı bekir ödemiş getirmiş haa!bende nasıl geldi düşünüyordum!hemen kendine pay çıkarmış.37 trilyon borcuda doğalgaz için yaptı herhalde.....
Avatar
xxx - 5 yıl önce
bir çok nankör insan var bekir bey hakkında bir çok şey söyleniyor belgeli olarak açıklama yapmış ve emeği geçenlere de teşekkür etmiş bir kere daha takdir ettim ürgüp lü değilim ama bekir bey döneminde gezmek için ürgüp e gelirdik şimdi avanosa gidiyoruz demekki bekir bey güzel çalışmış kim ne derse desin
Avatar
Bekir odemis - 5 yıl önce @vatandaş 2
37 trilyon borc diyen degerli arkadasim hicbir zaman boyle bir borc olmadi yillik butcemizi sivil toplum kurulusu meslek odalari ve siyasi partilerimize hep gonderdim bilginize rica
Avatar
Bekir odemis - 5 yıl önce
37 trilyon borc hicbir zaman olmadi her yil butcemizi sivil resmi tum kuruluslarla paylastim bilgilerinize rica ederim