banner461
banner195

Beklenen gün geldi. Nevşehir'in Milletvekili adayları belli oluyor

Siyasi Parti Genel Merkezlerinin Milletvekili aday listelerini YSK'ya teslim edeceği saat 17.00'de ilimizde aylardır konuşulan senaryolar da sona erecek. Partilerin Nevşehir'de hangi isimlerle yola çıkacağı belli olacak...

Beklenen gün geldi. Nevşehir'in Milletvekili adayları belli oluyor
07 Nisan 2015 Salı 09:00

banner143
banner134

 Siyasi partiler 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi Milletvekili adaylarının listesini 7 Nisan günü saat 17.00'ye kadar Yüksek Seçim Kuruluna teslim edecekler. 

İlimiz Nevşehir de de seçimin en iddialı partileri Ak Parti'de 55, MHP'de 11 aday adayı var.  CHP'de ise 3 aday isim ön seçimle daha öncesinden belirlenmişti.

 

En büyük heyecan ise Ak Parti'de yaşanıyor. Bugüne kadar kulislere pek çok liste düşse de Ak Parti'de net olan kesin bir bilgi yok. 

 

MHP'de, yeniden aday adaylığı başvurusuyla bazı kesimlerin tepkisini çeken Milletvekili Aday adayı Sahir Solmaz'ın bir kez daha Nevşehir'den aday gösterilip gösterilmeyeceği merak konusu. Öte yandan son yerel seçimlerde Nevşehir Belediye Başkan adayı olan Mehmet Varol ve Fazlı Koç ile Sait Yüksel'in sıralamada nasıl yer alacağı da MHP'lilerin üzerinde durduğu noktalar...

 

CHP'de ön seçimle belirlenen Bülent Tekiner, Cuma Yorgancı ve Mehmet Değirmenci Nevşehir CHP Milletvekili adayları olarak daha önceden belirlenmişti.

Seçimlere SP ve BBP nin  Nevşehir'de seçime hangi isimlerle gireceğinden çok hangi Siyasi partiyi destekleyecekleri ise merak ediliyor. 

 

Partilerin Milletvekili aday listesini YSK'ya teslim edeceği 7 Nisan 2015 Salı günü saat 17.00'de tüm bu soruların cevabı belli olacak. 

NEVŞEHİR'DE SÜRPRİZ ÇIKABİLİR! 

AK Partili aday adayları yarın açıklanacak milletvekili listelerini beklemeye koyuldular. AK Parti Genel Merkezi ise aday adaylarını her yönüyle araştırıp kararını öyle veriyor.

KİMLER ADAY OLACAK?
AK Parti'de yarın açıklanacak olan milletvekili listeleri öncesinde hem aday adaylarında hem de teşkilatlarda büyük bir heyecan hakim. Nevşehir'de 55 AK Parti aday adayının milletvekili adaylığı için müracaat ettikleri ve milletvekili listelerinde yer alabilmek için var güçleriyle çalıştıkları görülürken, tüm aday adayları Salı günü açıklanacak olan milletvekili listesini bekliyor. Bazı isimler Ankara'da son kulis çalışmalarına devam ederken, bazı isimlerde 2 ay boyunca yaptıkları çalışmaların meyvesini almayı bekliyorlar.

TİTİZ BİR ÇALIŞMA VAR! AK Parti'de büyük bir titizlikle hazırlanan milletvekili listelerinde MİT ve Emniyet Genel Müdürlüğünde kurulan özel birimler her ilde aday adayları ile ilgili aldıkları tüm verileri Başbakan Davutoğlu başta olmak üzere Cumhurbaşkanına bildirirken, partinin belirlediği kriterlerden birine bile uymayan aday adayları anında eleniyor. AK Parti Genel Merkezi bu dönem özellikle şöhretli ve bilinen isimlerden ziyade partinin genel yapısına uygun ve mecliste bürokrat gibi görev yapacak isimlerin belirlenmesine önem veriyor.

Edindiğimi bilgilere göre AK
 Parti Nevşehir listesinin birkaç sürpriz isim için değerlendirildiği bilgisine ulaşıldı. Nevşehir 2015 Milletvekili Adaylarına ilişkin Gün içerisinde tüm gelişmeleri Fibhaber.com'dan takip edebilirsiniz. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Avukat Zekeriya onur özkan - 3 yıl önce
Mahmut Uluer ve Mustafa körükçü demedi demeyin
Avatar
:) - 3 yıl önce
köybaşı gelıyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Avatar
Son Duyum : - 3 yıl önce
yaptığım istihbarat neticesinde aldığım son bilgiyi aktarıyorum..
1-ebubekir gizligider
2-yaşar oğuz
3-mustafa körükçü
partimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olsun.
Avatar
Körükcü, zafer salgın, uluer - 3 yıl önce
Körükcü, zafer salgın, uluer
Avatar
memkeket - 3 yıl önce
Memleketimize hayirli hizmetler verecekler olsunda isimlerin bir onemi yok hepimiz RTE
Avatar
Kim Aday Olursa Olsun - 3 yıl önce
Kim Aday Olursa Olsun Oylar Büyük Reise
Avatar
mehmet - 3 yıl önce
Ebubekir gizligider
Mustafa körükçü
Husnu gunes
Karaaslan
Köybasi
Gokturk
Kazim sunar
ARASINDAN 3 u OLUR
Avatar
Mustafa - 3 yıl önce
1 Rıdvan köybaşı 2 yaşar oğuz 3 Sami uluer