banner461
banner195

Belediye sözleşmelileri kadroya alınacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sözleşmeli memurların kadroya alınıp alınmayacağı ile ilgili açıklamalarda bulundu...

Belediye sözleşmelileri kadroya alınacak
20 Mart 2013 Çarşamba 17:10

banner143
banner134

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sicil affının gündemlerinde olmadığını, toplu sözleşmede gündeme geldiğini, Ağustos ayında yeniden gündeme gelebileceğini belirtti. TRT'de Emin Pazarcı ve Taşkın Koç'un sorularını yanıtlayan Bakan Çelik, sözleşmelilerle ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

 

Çelik, Orman'da  6 ayın üzerinde çalışanları kadroya aldıklarını, 6 aydan daha aşağı süreyle çalışanlar için aynı durumun sözkonu olmadığını belirterek, "Şeker fabrikalarında 4 ay çalışıyor, ormanda çalışanlar 5 ay 28 gün çalışıyor. Şimdilik gündemimizde sürekli olarak var, sürekli değerlendiriyoruz" dedi.

 

BELEDİYE SÖZLEŞMELİLERİ MASADA

 

Çelik, beldiye sözleşmelilerinin kadroya alınıp alınmayacağı sorusu üzerine şunları söyledi: Belediye sözleşlemeleriyle ilgili bir sorun yok. Belediye sözleşmelileri kadroya alınacak. Sadece17 bin 800 sözleşmeli değil, ileride 'çalışanlar' diyerek bir uygulamaya gidebilir miyiz, bunu görüşüyoruz. Çalışmamız var, belediye sözleşmelilerini genel değerlendirmeden dolayı bekletiyoruz. Belediye sözleşmelilerine 'sizi kadroya alacağız' dedik. Onu yerine getireceğiz. Perşembe günü bu konuları yeniden değerlendiriyoruz. Masamızın üzerinde. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hasan fehmi - 5 yıl önce
sayın bakan ormanda kimse altı ay çalıştırılmıyor ne deni 5620 sayılı yasa yüzünden ben 2006 da 6 ay çalıştırılmadım sucumuz neydi. yetkilliler bizi calıştırdıda biz mi çalışmadık