banner461
banner195

Biz Kimseye Hangi Meşrepten, Mezhepten Diye Bakmadık

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, seçim atmosferinde Nevşehir’de herhangi bir tartışma ve kutuplaşmanın bulunmadığına dikkat çektiği açıklamasında belediyeden herhangi bir talebi bulunan hiç kimseye hangi meşrepten, hangi mezhepten ya da hangi siyasi görüşten olduğunu asla bakılmadığını ifade etti.

Biz Kimseye Hangi Meşrepten, Mezhepten Diye Bakmadık
15 Şubat 2014 Cumartesi 18:08

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, seçim atmosferinde Nevşehir’de herhangi bir tartışma ve kutuplaşmanın bulunmadığına dikkat çektiği açıklamasında belediyeden herhangi bir talebi bulunan hiç kimseye hangi meşrepten, hangi mezhepten ya da hangi siyasi görüşten olduğunu asla bakılmadığını ifade etti.

Nevşehir belediyesinin tüm kurum ve kuruluşlarla, Sivil Toplum Kuruluşları ile uyum içerisinde çalışmaya devam ettiğine değinen Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, “Ben Nevşehir’de herhangi bir tartışma ve kutuplaşmanın olduğunu görmüyorum. Biz işlerimize devam ediyoruz. Bütün kurum ve kuruluşlarla, cemaatlerle, bütün sivil toplum kuruluşları ile aynı şekilde uyum içerisinde çalışmaya devam ediyoruz. Biz hizmet erleriyiz. Ben hiçbir siyasi partiyle ayrım yapmadım ki bugüne kadar. İnsanlar belediyemizden bir talepte bulunduklarında hangi mezhepten, hangi meşrepten, hangi cemaatten diye ben hiç bakmadım. Biz hizmet etmekle hükümlüyüz ve hizmet ediyoruz. Yerel seçimler insanlarımızın hem siyaseten, hem de kişisel hizmetlere baktığı seçimlerdir” dedi.

Belediye Ticaret Merkezi ve Belediye Kompleksi inşaatının durduğu yönündeki iddialara da yanıt veren Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, “Çalışmalar Allah’a Şükür tıkır tıkır işliyor. Rahatsız olunacak bir durum yok, rahatsız olanlara da diyecek bir şeyimiz yok” diye konuştu.

Başkan Ünver, “Bakın teknik olarak inşaatlarda çalışılamayan aylar vardır. Aralık ayında başlar ve Nisan ayıyla biter. Bizim kış aylarında da çalışmamıza alıştığı için insanımız 15-20 günlük arayı yadırgamış olabilir. Bir kere o dönemde hava sıcaklığı -15 dereceye kadar düştüğü dönemler o günler. Bizi orada bağlayan bir durum yok. Biz ihalemizi ve sözleşmemizi yapmışız. Biz o süreçten sonra inşaatın bitiş tarihine bakarız. Tarihinde teslim edilmediği zaman belediyemiz gider inşaata el koyar. Yeniden ihale yapılır. Eğer çalışmalar zamanında bitirilecek gibiyse sorun yok. Şu anda müteahhit firma aklını kullandı. -15 derecede neden beton dökmüyorsun deme hakkımız yok. Şimdide tekrar çalışmalar başlatıldı. Bir bakın hangi inşaatta o kadar insan çalışıyor?. Harıl harıl çalışıyor insanlar orada. Tabi bu seçim döneminde dedikodu mihrakları harıl harıl çalışır. Buna alıştık artık. Söylenecek bir şey yok. Hemşehrilerimiz gönüllerini ferah tutsunlar, çalışmalar tıkır tıkır gidiyor inşallah. Rahatsız olunacak bir durum yok. Rahatsız olanlar varsa onlara da yapacak bir şey yok” ifadelerinde bulundu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Usandık bu yalandan laflardan - 4 yıl önce
neden o zaman 2009 mart seçiminden sonra 10 tane belediye personelini işten çıkarmış.
Avatar
iftira - 4 yıl önce
cemaatleri sevmezken neden simdi onlardan ayrilmiyosun secim zamani mi akliniza geliyor.
Avatar
deli vehpi - 4 yıl önce
10 tane cıkan adama takılan beyin zengini arkadaslar biliyor belediyede hasan ünverden önce kaç hasan ünverle kaç personel çalışıyor
Avatar
ak partili - 4 yıl önce
hhasan bey yemin olsun başbakanı canim kadar sevsemde oyum sana değil varol bey hayirli olsun
Avatar
nevşehirli - 4 yıl önce
inşallah nevşehir iş dünyası nın ayıktıgı gibi nevşehir halkıda bu seçimde aklını başına alır hasan paşa da gider nevşehirde bir çok aday adayı vardı neden hasan paşa millet vekilerine sormak lazım üç vekil marka şehir in yolu yok hükümet konagın önü
Avatar
nevsehirli - 4 yıl önce
kimseye hangi meşrebten ,meşreften diye bakmadın da , kendi partililerine yapmadığını koymadın sevgilihasan ünver paşa..
Avatar
hadi be - 4 yıl önce
sana oy vermedi diye zabıta memurunu süründürdüğün gazetelere bile çıktı sayın başkan inandırıcı değilsin uğraşma bu seçim oylar varola
Avatar
ERGEN - 4 yıl önce
sadet partisinin arabası vardiye o partinin il başkanı orda diye çamurdan evlerimize giremiyoruz birde ayırt etmiyorum diyorsun.herkes yağmur duğasına çıkıyor biz yağmasın diye duva ediyoruz.mehmet akif er soy mah.mahmut sami efendi caddesi...