banner461
banner195

Biz Verdiğimiz Sözlerin Arkasındayız

Ak Parti Nevşehir Milletvekili Av. Murat Göktürk, Avanos ilçesinde Üçüncü köprünün yapımı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile birlikte konut yapımı konusunda Milletvekilleri olarak sözlerinin arkasında olduklarını dile getirirken, CHP’li belediye başkanının şu ana kadar bu projeler için kendilerine herhangi bir taleple gelmediğini söyledi.

Biz Verdiğimiz Sözlerin Arkasındayız
28 Mayıs 2014 Çarşamba 11:54

banner143
banner134

 Biz Verdiğimiz Sözlerin Arkasındayız

NEVŞEHİR(MHA) Ak Parti Nevşehir Milletvekili Av. Murat Göktürk, Avanos ilçesinde Üçüncü köprünün yapımı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile birlikte konut yapımı konusunda Milletvekilleri olarak sözlerinin arkasında olduklarını dile getirirken, CHP’li belediye başkanının şu ana kadar bu projeler için kendilerine herhangi bir taleple gelmediğini söyledi.

Her iki projeyi de Avanos için bir gereksinim olarak gördüklerini, eski Belediye başkanı Mustafa Körükçü döneminde gündeme gelen projelerin gerçekleştirilmesi için Ulaştırma Bakanının Avanos’a ziyaret ettirilerek bu konuda bir takım sözlerinde alındığını kaydeden Ak Parti Nevşehir Milletvekili Murat Göktürk, “Avanos’ta yerel seçimler öncesinde gerek bizim, gerekse belediye başkanımız Sayın Mustafa Körükçü’nün Köprü ve TOKİ konutlarıyla ilgili sözleri vardı. Ve Milletvekilleri olarak biz bu projeleri belediye ile birlikte yapma konusunda girişimlerde bulunduk. Bu nedenle de Ulaştırma Bakanımızı seçim çalışmalarımız doğrultusunda Avanos ilçemize de ziyarette bulundurduk. Orada Sayın bakanımızda bu yönde ifadelerde bulundu. Yerel seçimlerin ardından Avanos belediye başkanlığına seçilen CHP’li belediye başkanının böyle bir seçim vaadi yok. Böyle bir projesinin bulunduğunu da bizlere söylemiş değil. Biliyorsunuz Milletvekilleri olarak Belediye Başkanları ile birlikte çalışarak biz bir şeyler yapıyoruz. Yerel de belediye başkanı çalışıyor ve Ankara’da Hükümet nezdinde yapılması gerekenler varsa biz bunları takip ederek sonuçlar alıyoruz. Nevşehir il merkezinde de ilçelerimizde de, beldelerimizde de bunun birçok örneği var. Merkezde Olimpik Havuzun, Gençlik Merkezinin, Adliye Binasının, TÜİK binasının, ilçelerde hastanelerimizin yapımı gibi projelerde bunun örneğini görmek mümkün. Avanos’ta TOKİ ve Üçüncü köprü için imar düzenlemeleri yapılması lazım. Avanos belediyesinin en azından şu ana kadar böyle bir kaygısının olduğunu görmedik. Biz verdiğimiz sözlerden vazgeçmiş değiliz. İhtiyaç ihtiyaçtır. Ama birlikte çalışabileceğimiz bir belediye anlayışına ihtiyacımız var. Ve bu belediye anlayışının Avanos ilçesinde şu an olmadığını görüyoruz. Eğer ileri de taşlar yerine oturur ve bu ihtiyaçların elzem olduğu anlaşılır ve bizlerden bu konuda yardım talep edilirse onu yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağız. Yok olmazsa biz işin içerisinde belediye olmaksızın bu çalışmaları Avanos ilçemize nasıl kazandırırız diye düşünerek öyle hareket edeceğiz” diye konuştu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Bak sennn - 4 yıl önce
gözlerim yaşardı ağlamak istiyorum
Avatar
. - 4 yıl önce
si̇z de olmasanız nevşehir'de i̇craat omayacak , teşekkür ederi̇z .