banner461
banner195

Bu İşler Tehlikeli İşler

Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Varol, Nevşehir Belediye Başkanlığının kul hakkının gözetilmesi gereken makam olduğuna dikkat çekerken, “Bu İşler tehlikeli işler, onun için yaptığınıza da, konuştuğunuza da dikkat etmelisiniz” dedi.

Bu İşler Tehlikeli İşler
07 Şubat 2014 Cuma 10:45

banner143
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Varol, Nevşehir Belediye Başkanlığının kul hakkının gözetilmesi gereken makam olduğuna dikkat çekerken, “Bu İşler tehlikeli işler, onun için yaptığınıza da, konuştuğunuza da dikkat etmelisiniz” dedi.

Yerel bir televizyon kanalında katıldığı programda açıklamalarda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir Merkez Belediye Başkan Adayı Mehmet Varol, Nevşehir belediye başkanlığı makamında oturacak kişinin öncelikle Allah Rızası için, kul hakkı yememek için o makama oturması gerektiğine işaret etti.

Meclis ve İhaleler Canlı İzlenebilecek …

Şu ana kadar projeleri konusunda hazırlıklarının sürdüğünü kaydeden Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Varol’un gündeme getirdiği ilk projelerinden biri de Belediye Meclisi ve belediyede yapılan ihalelerin internet üzerinden canlı olarak izlenebilmesine yönelik açıklamaları oldu.

Nevşehir Belediye Meclisinde kim ne konuşuyor, kim ne yapıyorsa internet ortamından tüm halkın rahatlıkla bunları takip etmesi gerektiğine dikkat çeken Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir Belediye Başkan Adayı Varol, belediye de yapılan ihalelerinde tıpkı meclis oturumları gibi canlı olarak izlenebilmesini sağlayacaklarını dile getirdi.

Proje Ekinin Başında Bir Akademisyen …

Önümüzdeki günlerde Nevşehir’e yönelik projelerini kamuoyu ile paylaşacaklarını söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir Belediye Başkan Adayı Varol, Araştırma Geliştirme birimi oluşturduklarını, Nevşehir’de uygulanabilecek, ilimizi geliştirebilecek projelerin hazırlandığı bir ekip kurduklarını söyledi.

Bu ekibin başında bir Profesör Akademisyenin bulunduğunu da kaydeden Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Varol, kendisinin de proje ekibine zaman zaman katıldığını, hazırlanan projelerle ilgili ekipte bulunanlara bire bir fikir alış verişinde bulunduklarını da ifade etti.

Kazanamazsak Hiçbir Şey Kaybetmiş Olmayacağız …

Nevşehir Belediye Başkanlığını kazanamamaları durumunda kendilerinin hiçbir şey kaybetmeyeceğini ifade eden Varol, “Nevşehir’in Nevşehir’e sahip çıkması gerek. Ben 2009 Seçimlerinde AKP ile Milliyetçi Hareket Partisi arasındaki 8 bin oy farkının kapatılabileceğini düşünüyorum. Bu konuda Nevşehirli Hemşehrilerimize güveniyorum. Kazanamazsak bir şey kaybetmiş olmayacağız” açıklamalarını yaptı.

Anıtlar Kuruluna Verilen Proje Geri Çekilmeli …

Nevşehir’in son yıllarda kentsel dönüşüm çalışmaları ile birlikte Kent Dokusunu kaybettiğine işaret eden Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir Merkez Belediye Başkan Adayı Mehmet Varol, Kale ve civarı için hazırlanan, Anıtlar Kuruluna verilen projenin bir an önce çekilmesi gerektiğine de değindi.

Varol, “Nevşehir son yıllarda dokusunu kaybetti. Bir tarihin yok oluşunu ibretle izledik. Kale ve civarındaki mahallelerde oturan insanlarımızın evleri yok bedeliyle alındı. Bölge talan edilmiş durumda. Orada bence tam teşekküllü bir arkeolojik araştırma yapılmalı. Ayrıca Belediye tarafından Anıtlar Kuruluna verilen Proje geri çekilmeli” diye konuştu.

Modernlik Pazaryerinin Neresinde?

Nevşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve Ülkemizin en modern pazaryerlerinden biri olduğu ifade edilen Pazaryerinde modernliği bir türlü göremediğine de değinen Milliyetçi Hareket Partisi Nevşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Varol, “Modernlik bu pazaryerinin neresinde. Kafanıza yağmur, kar yağıyor. Su damlıyor. Soğuk. Bırakın modernliği karşınıza hilkat garibesi çıkıyor. Modernlik deyip insanları kandırmayın” ifadelerinde bulundu.

Pazaryerinin 60-70 Yıl sonra şehrin ihtiyacına cevap veremez bir hale geleceğini de söyleyen Varol, Modern Pazaryeri olarak ifade edilen projenin bir Müsriflik eseri olduğunu da sözlerine ekledi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
VAROL MEHMET BAŞKAN - 4 yıl önce
helal olsun.mütedeyyin ve muhafazakar aynı zamanda nevşehir sevdalısı.ak diye bağıranların yerine alnı ak idareciler gelsin
Avatar
mesaj - 4 yıl önce
bu nasıl iş bu konuşmaları akp li başkan yapması lazımdı. bizim partinin akpnin yanlışı olmaz, kul hakkı yemez,yalan söylemez, hizmet eder
Avatar
helal olsun - 4 yıl önce
bugün çarşıda kimse hakkında en ufak bir olumsuzluk belirtmiyorsa sen doğru adamsın sayın varol oylarımız sana yolun açık olsun
Avatar
yakup acıkgöz - 4 yıl önce
sayın başkanım sana ve sözlerine yürekten kefiliz yolun acık olsun saygılar
Avatar
Nevşehirli - 4 yıl önce @mesaj
kardeş sen şaka mısın?17 aralık'tan beri televizyon izlemiyorsun galiba
Avatar
... - 4 yıl önce @Nevşehirli
he televizyonda izliyoz saka da yapmiyor at gözluklerini bi cikar istersen bide öyle bak anladin mi fetocu
Avatar
hulusi kurt - 4 yıl önce
eğer nevşehirde değişim istiyorsanız nevşehirin kalkınmasını istiyorsanız işte size fırsat bu fırsatı değerlendirin bu tür fırsatlar herzaman ele geçmez işte fırsat geldi değerlendirin nevşehire yakışanda budur varolla tam desdek
Avatar
alpren kemal - 4 yıl önce
kime sorsam varol başkan diyor millet artık bıkmış hasan paşadan. yeni halktan birini kendi gibi dürüst birini istiyor halk. merhmet varol oyumuz sana