banner461
banner195

Çatı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Hacıbektaş’a Gelecek

CHP ve MHP'nin çatı adayı İhsanoğlu Hacı Bektaş-ı Veli Türbesini Ziyaret Edecek ve akabinde de baba ocağı Yozgat'a geçecek.

Çatı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Hacıbektaş’a Gelecek
24 Haziran 2014 Salı 17:35

banner143
banner134

  Hacıbektaş’a Gelecek

NEVŞEHİR(MHA) CHP ve MHP'nin çatı adayı İhsanoğlu Hacı Bektaş-ı Veli Türbesini Ziyaret Edecek ve akabinde de baba ocağı Yozgat'a geçecek.
CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, ilk ziyaretini Anıtkabir’e yapacak, ikinci durak Ankara’daki Hacı Bayram Veli türbesi olacak. Ardından Nevşehir’in Hacıbektaş İlçesi’ndeki Hacı Bektaşi Veli’nin türbesini ziyaret edecek olan İhsanoğlu’nun, ilk etaptaki son durağı baba ocağı Yozgat olacak.

Doğu ve Güneydoğu’ya da geziler yapmayı planlayan İhsanoğlu, Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk başta olmak üzere HDP’nin önde gelen isimlerine ziyaretlerde bulunacak. Çözüm süreci konusundaki düşüncelerini dile getirecek.

Çatı adayına destek sadece MHP ve CHP ile sınırlı tutulmayacak. “Çatı”nın, gelecek günlerde diğer partilerin katılımıyla genişletilmesi hedefleniyor. İhsanoğlu ile partiler arasındaki trafiği yürütmek için oluşturulacak koordinasyon kuruluna, kampanyaya destek verecek her siyasi partinin temsilcisi katılabilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ülkü Aslan - 4 yıl önce
adayimiz prof.dr.ekmeleddin i̇hsanoğlu'nu taniyalim
* 1943 doğumlu
* türk ocakları eski genel başkanı prof. dr. emin bilgiç'in kızı eczacı füsun hanım'la evli
* ekmeleddin i̇hsanoğlu'nun babası i̇hsan i̇hsanoğlu ; i̇stiklal şairimiz mehmet akif ersoy'un can dostu
* milletlerarası yönetici ve bilim tarihi profesörü
* dört yabancı dil biliyor
* değişik dillerde çok sayıda kitap, makale ve tebliği bulunuyor.
* önemli̇ not = ekmeleddin i̇hsanoğlu'nun babası i̇hsan i̇hsanoğlu ; i̇stiklal şairimiz mehmet akif ersoy'un can dostudur. ve bu maksatla tercüme ettiği kuran-ı kerim mealini i̇hsan i̇hsanoğlu'na emanet etmiş ve i̇hsan efendide ölmeden önce bu emaneti 16 yaşındaki oğlu ekmeleddin i̇hsanoğlu'na emanet etmiştir. ayrıca harward ünv. de adına özel kürsü bulunmaktadır. tercih etmeyebilirsiniz ancak tanımadan eleştirmek akademisyenlik kimliğine saygısızlık olur. kendisini tebrik eder başarılar dilerim. allah yolunu açık etsin.
Avatar
misafir - 4 yıl önce
ne zaman gelecek acaba belli mi
Avatar
GURBETÇİ 07 - 4 yıl önce
adami zorla çatidan düşürecekler yaa
Avatar
KAPADOKYA - 4 yıl önce
büyük israilin kuzey sınırı kapadokya diyor 1897de teodor herzl, büyük israil dinler arası diyalogla kurulacak, ekmeleddin 17 aralıktan 4 gün önce vatikanda dinler arası diyalogun önündeki engel siyasi dedi 17 aralıkta operasyon başladı, mhp bu adamı mı desekleyecek, kapadoka israilin mi yani, zehiri altın tas içre verirler bal da suç orağı
Avatar
yani - 4 yıl önce @Ülkü Aslan
babası iyi diye mi oğluna oy vereceğiz? türkiye ye lider olacak kabiliyitte görmüyorum. abdullah gül gibi o da.