banner461
banner195

Çatı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu İstiklal Marşı'nı bilmiyor

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Çatı adayı Ekmelettin İhsanoğlu, okuduğu İstiklal Marşı dizeleri için "Çanakkale şehitleri şiirinden heralde" dedi.

Çatı Adayı  Ekmeleddin İhsanoğlu İstiklal Marşı'nı bilmiyor
31 Temmuz 2014 Perşembe 17:22

banner143
banner134
CHP ve MHP'nin ortak Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, bayram arefesinde Edirnekapı Şehitliğini ziyaret etti. Edirnekapı şehitliğine yanında herhangi bir partili olmadan gelen İhsanoğlu, ilk olarak şehitlik anısına karanfil bırakıp dua etti.

İhsanoğlu’na şehitlikte görevli askerler de bir çeşitli bilgiler vererek kolonya ikramında bulundu. Daha sonra İhsanoğlu, şehitlikte çocuklarının mezarlarını ziyaret eden şehit aileleri ile kısa sohbetler etti. Çatı aday İhsanoğlu, kendisine ‘Cumhurbaşkanı olursanız şehit ailelerini unutmayan’ diyen şehit yakınlarına da, “Merak etmeyin. Sizleri unutmayacağız” diyerek cevap verdi.
İSTİKLAL MARŞI'NI ÇANAKKALE ŞİİRİ SANIYOR
İhsanoğlu, Edirnekapı şehitliğindeki son ziyaretini ise Milli şair Mehmet Akif Ersoy’un mezarına yaptı. Ersoy’un mezarına karanfil bırakıp dua eden İhsanoğlu, daha sonra İstiklal Marşı'nın bazı dizelerini okudu. Fakat İhsanoğlu, okuduğu İstiklal Marşı dizeleri için "Mehmet Akif Ersoy'un Çanakkale şehitleri şiirinden heralde" dedi....


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
polat - 4 yıl önce
önemli degil mhp li gardaşlar 1 günde ögretir chp mhp elele haydi seçime