banner461
banner195

Çavdar Aday Adaylığını Düşünür mü?

Belediye başkanlığında 4. dönemini geçiren Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar’ın Milletvekilliği aday adaylığının gündeme gelebileceği konuşuluyor.

 Çavdar Aday Adaylığını Düşünür mü?
30 Aralık 2014 Salı 16:41

banner143
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Belediye başkanlığında 4. dönemini geçiren Derinkuyu ilçesine bağlı Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar’ın Milletvekilliği aday adaylığının gündeme gelebileceği konuşuluyor.

Milliyetçi Hareket Partisinden belediye başkanlığı koltuğuna oturan ve daha sonra AK Parti saflarına katılan Çavdar’ın özellikle % 52’lerden % 80’lere kadar çıkan oy grafiğine bakılarak Derinkuyu yöresinden AK Partiye daha fazla oy getirilmesi anlamında aday adayı olarak çıkarılabileceği konuşuluyor.

1966 Yazıhüyük Kasabası Doğumlu olan Başkan Cengiz Çavdar, İlkokulu Kasabada Gazi İlköğretim Okulunda, Ortaokulu Ankara Yeni Mahalle Açık Öğretim Okulunda tamamladı. Askerliğini Malatya da Ulaştırma Taburunda Eğitim Çavuşu Olarak Yapan ve Askerlik Dönüşü İstanbul'da Patates Üzerine Esnaflıkla uğraşan Cengiz Çavdar, Uzun Yıllar Kasabada Azerbaycan Ve Bakü'ye Patates İhracatı Yaptı. 1999 Yılında Kasaba Halkının Teveccühü İle Belediye Başkanlığına Aday olan Çavdar, kasaba halkının %52 Desteği İle Belediye Başkanı Seçildi. 2004 Yılında AK Partiden halkın %70 Desteğini Alarak Tekrar Belediye Başkanı Seçilen Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar, 2009 Yılında Bağımsız olarak katıldığı seçimleri de %75 oy alarak kazandı. 2014 Mart ayında yapılan yerel seçimlerde de AK Partiden aday gösterilen Başkan Çavdar bu kez %80 oy aldı.

Son yerel seçimde Derinkuyu belediye başkanlığını Milliyetçi Hareket Partili Ahmet Balcı’ya kaptıran AK Partinin ince bir strateji ile bu kez Derinkuyu’dan aday çıkarabileceği belirtiliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
MUSTAFA BOSTANCI - 3 yıl önce
başkan cengi̇z çavdar'i uzun zamandan beri̇ taniyor ve taki̇p edi̇yorum. oldukşa başarili bi̇r grafi̇ği̇ var. mei̇lletveklli̇ği̇ne yakişir.beledi̇ye başkanliğini sevi̇yor; mi̇lletveki̇li olmak i̇stemeyecekti̇r
Avatar
Derinkuyu Sever - 3 yıl önce
cengiz başkan millet vekilli düşürmü bilmem ama derinkuyu ilçesinin ona burda daha çok ihtiyacı var yıllardan beri siyaset yapan biri olarak cengiz başkanın başarıları yaptıkları ortada o yüzden cengiz başkanı ankara'da meclis sıralarından ziyade derinkuyu için çalışırken görmek bir derinkuyulu olarak şahsen benim arzum ve hayalimdir inşallah önümüzdeki seçimde cengiz başkan derinkuyu belediye başkanı olur
Avatar
Derinkuyu - 3 yıl önce
Cengiz başkan Belediye Başkanlığı'nı çok seviyor millet vekilliğini düşünmüyor olursa Derinkuyu Belediye başkanı olur
Avatar
derinkuyulu - 3 yıl önce
cengiz başkan halk adamı halkın içinden birini akp milletveli adayı yapmaz.keşke yapsalar çok başarılı olur.
Avatar
doğaladan - 3 yıl önce
cengiz çavdara burada ihtiyacımız var. derinkuyu ve köylerin sorunlarıyla ilgilenen tek siyasetci ankaraya göndermeye niyetimiz yok.
Avatar
Derinkuyudan - 3 yıl önce
cengiz başkan elbetteki millet vekilliğine laik birisi ama onun bilgi birikim ve siyasi tecrübesine derinkuyunun ihtiyacı var vakit derinkuyu yu cengiz çavdarla şahlandırma vakti
Avatar
vatandaş - 3 yıl önce
Koca reis derinkuyumuzun sana çoook ihtiyacı var çook.
Avatar
idris cömert/fransa - 3 yıl önce
Sana suvermezinde cok ihtitaci var büyük başkan.