banner461
banner195

Çavuşoğlu ve Dursun AK Parti Grup Toplantısı'na Katıldı

Acıgöl Belediye Başkanı İsmail Çavuşoğlu ve Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun TBMM’deydi.Başkanlar Çavuşoğlu ve Dursun AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Erdal Feralan,Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider'le birlikte AK Parti Grup Toplantısı'na katıldılar.

Çavuşoğlu ve Dursun AK Parti Grup Toplantısı'na Katıldı
25 Haziran 2013 Salı 15:33

banner143
banner134

TBMM ziyaretlerinde AK Parti Grup Toplantısına katılarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı dinleyen Acıgöl Belediye Başkanı İsmail Çavuşoğlu ve Gülşehir Belediye Başkanı Mustafa Dursun toplantı sonrasında da ayrıca milletvekilleriyle de görüşerek istişarelerde bulundular.

Başbakan Erdoğan Grup Toplantısında konuştu...

Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu. Başbakan Erdoğan'ın gündeminde Taksim Gezi Parkı olayları, Gazze, AB ve sözleşmeli memurlar vardı.

GAZZE'YE HER AN SÜRPRİZ YAPABİLİRİZ

Başbakan Erdoğan, Gazze ziyaretine ilişkin, "Gazze hazır. Biz, olaylar nedeniyle hazır olamadık. Her an sürpriz yapabiliriz" dedi.

AVRUPA BİRLİĞİ'NDE YENİ FASLIN AÇILMASI

Başbakan Erdoğan, Avrupa Birliğinin yeni fasıl açılmasıyla ilgili kararına ilişkin, "Aynen beklediğimiz yönde. Bundan sonrası tamamıyla fasılla ilgili olan birimlerimiz, çalışmalarını zaten kendi aralarında yapacaklar. Herhangi bir sıkıntı yok" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.SÖZLEŞMELİLERE KADRO MÜJDESİ

Erdoğan, "25 Haziran 2013 tarihi itibariyle yani bugün, bundan sonrası geçerli değil, bugün itibariyle, geçmişe yönelik görevde bulunan, 657 sayılı kanunun 4-B maddesine göre çalışan sözleşmeli personel, 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 49. maddesine göre çalışan sözleşmeli personel ve 4924 sayılı kanun hükümlerine göre çalışan sözleşmeli sağlık personeli, devlet memuru kadrosuna geçebilecek. Bu kapsamda 96 bin 500 personel bulunuyor. Buna ilişkin yasal düzenlemeyi bu yasama döneminde yapmış olacağız" dedi.

ENGELLİ ÖĞRETMEN ALIMI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bugünden başlamak üzere 1 Temmuz 2013 Pazartesi günü mesai bitimine kadar, elektronik ortamda başvurular alınmak suretiyle, 46 branşta 600 engelli öğretmen alımı için işlemleri başlatıyoruz" dedi.

FATİH PROJESİ

Başbakan Erdoğan, "FATİH projesi hızla devam ediyor. Bu projenin önemli bir adımı olann öğretmen ve öğrenciler için tablet bilgisayar ihaleleri için ön yeterlilikleri aldık. Eğitimde devrim niteliği taşıyan bu gelişmenin hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

"Şiddet hiçbir zaman zaferin müjdecisi değildir. Şiddet biter, ötekileştirir. Şiddete başvuranlar, her zaman, her daim kaybetmeye mahkumdur. Bu millet bu kampanyaları yutmadı, kimin ne yapmak istediğini gördü, her zaman hakkın, haklının yanında yer aldı"

"Biz hiçbir zaman halkın tepkilerine, taleplerine sırtını dönen, yüz çeviren bir Hükümet olmadık. 10,5 yıl boyunca her bir ferdin, her bir grubun taleplerini, derisinin rengine, diline, inancına, kazancına bakmadan dinledik, dikkate aldık. Geçtiğimiz 10,5 yıl boyunca yüzde 100'ün Hükümeti olmak için tam bir hassasiyet gösterdik"

AYAKLAR NE ZAMAN BAŞ OLDU

"Bazı yazılı ve görsel medyada olanlar, bu tiplere haddini bildirmiyor. Bundan daha büyük haddini bilmemek olur mu? Kalkacaksın sen, Hükümete 'Şu valiyi, şu emniyeti görevden al, şunu açığa al, şunu şuraya götür, bunu buraya götür.' Önce sen haddini bileceksin. Bilmem ne platformuymuş, ne platformu olursan ol. Ayaklar ne zamandan beri baş olmaya başladı. Böyle şey olur mu? Milletin vermiş olduğu bir yetki var. Milletimizin verdiği bu yetkiyi kullanamaz duruma gelirsek o zaman bittik demektir"

"Biz yüzde yüzün Hükümeti olarak Türkiye'deki her inanç grubu gibi Alevi vatandaşlarımızın da sorunlarına büyük bir samimiyetle eğildik. Bu sorunları çözüme kavuşturmak için önemli adımlar attık. Yeterli olmayabilir. Sorunları henüz tamamen çözme kavuşmamış olabilir. Ancak bu sorunları çözmek için samimiyet göstermediğimizi, art niyetli hiç, hiç kimse iddia edemez"

CHP TAHRİK EDİYOR

"Son yıllarda CHP'nin Alevi vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için gayret sarf etmek yerine onları tahrik etmek için hangi kirli planların içinde yer aldığını da çok iyi biliyoruz. Türkiye genelindeki tüm Alevi kardeşlerimizin de CHP'nin bu kirli, bu tehlikeli oyununu görmelerini kendilerinden önemle rica ediyorum. Kapıların işaretlenmesi olayından tutunuz, Reyhanlı saldırısına, Suriye ile irtibatlarından tutunuz, Gezi olaylarına kadar CHP, çok tehlikeli bir senaryoya aleni şekilde destek vermiştir, destek vermektedir"

"Faşist diktatör görmek istiyorlarsa aynaya baksınlar, geçmişlerine baksınlar. Eğer faşist diktatör görmek istiyorlarsa emri altına girdikleri Suriye'nin Eset'ine baksınlar. Eğer faşist diktatör görmek istiyorlarsa parti genel merkezlerindeki Milli Şef'in fotoğrafına, Dersim katliamının mimarı Milli Şef'lerinin fotoğrafına baksınlar"

POLİS DURUP DURURKEN SALDIRMADI

(Divan Oteli'ne polis saldırdı) iddialarına "Durup dururken polis otele saldırmadı. Meydanlarda polisle çatışanlar, oraya kaçtılar, oraya sığındılar. Oranın sahipleri de onlara güzel bir ev sahipliği yaptı. Onun peşinden polis oraya girdi. Biliyorsunuz, yasalarda yataklık etmek de suçtur. Bu bir yataklık etme suçudur aynı zamanda"

(Gençlere) "Bu oyuna gelmeyin, kullanılmayın. Gerçek manada yapacağınız bir şey varsa STK'larla hukuk içinde yapın"

"Polisimin de yanlışları vardır. Doğrudur. Yanlışı olanlara ilgili zaten Bakanlığım gerekli araştırmayı, soruşturmayı yapıyor. Ama burada olaya geniş baktığımız zaman zulme uğrayan polisimizdir. Şiddete uğrayan polisimizdir"

"Çözüm sürecini sabote etmek, kardeşliğimizi zedelemek için kullanılan bu gösteriler tam tersine, kardeşliğimizi, birliğimizi daha da perçinlemiştir"

TÜRKİYE ÜZERİNDE BU AMELİYATI YAPAMADILAR

Erdoğan, Taksim Gezi Parkı odaklı eylemlerle Türkiye ekonomi üzerinde ciddi operasyon yapılmak istendiğini vurgulayarak, "Bu operasyon tutmadı. Rahat olun. Türkiye üzerinde bu ameliyatı yapamadılar. 10,5 yıldır boyunca yaptığımız köklü reformlar, böyle böyle bir operasyonun başarıya ulaşmasını engelledi. Yatırımcılar ülkemize, ülkemiz ekonomisine, demokrasimize, geleceğimize güven duymaya devam ediyorlar. Ülkemize yatırım yapanlar yatırımlarından vazgeçmiyorlar. Hem doğrudan hem portföy yatırımları devam ediyor" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
banner15

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.